У Раді Безпеки ООН обговорюють погіршення ситуації на Донбасі

 Час-Time

 Вікно в Америку

 Студия Вашингтон

  Актуально / Україна

  У Раді Безпеки ООН обговорюють погіршення ситуації на Донбасі


  Рада Безпеки ООН

  В Нью-Йорку стартувало відкрите засідання Ради Безпеки ООН щодо погіршення ситуації на Донбасі та невиконання Росією Мінських домовленостей.

  Раніше президент України Петро Порошенко на своїй сторінці у «Фейсбуці» повідомляв, що причиною скликання відкритого засідання стало невиконання Мінських домовленостей Росією та погіршення безпекової ситуації на Донбасі.

  Незадовго до засідання спеціальна моніторингова місія ОБСЄ зробила заяву, що за останні кілька тижнів збройне насильство на сході України знову сягнуло рівня, що викликає занепокоєння.

  У коментарі Українській службі «Голосу Америки» заступник міністра закордонних справ України – Вадим Пристайко розповів, що під час відкритого засідання в Радбезі ООН, українська сторона спробує донести керівництву організації інформацію про те, що на Донбасі не припиняються обстріли й гинуть люди, і це – в свою чергу унеможливлює – політичне врегулювання ситуації в гарячій точці.

  Водночас, з його слів, самим лише описом критичної ситуації на Донбасі українська сторона не обмежиться, на засіданні також будуть озвучені загрози, які постали перед кримськими татарами на анексованому півострові.

  «У нас є багато питань, – ділиться Вадим Пристайко. – Питання про заборону Меджлісу й порушення прав цих людей. Питання про те, що на непідконтрольну Україні територію не допускаються гуманітарні організації. А також – питання відновлення інфраструктури (водогонів, доріг, мостів – ред.), яке є неможливим без того, щоб перестали стріляти».

  Перед початком засідання був також оприлюдений лист від постійного представника України при ООН Володимира Єльченка до Ради Безпеки ООН, в якому він передає заклик від Верховної Ради України засудити порушення прав і свобод кримських татар, яке нині відбувається на окупованому Кримському півострові й стало абсолютно очевидним після рішення РФ – заборонити Меджиліс кримськотатарського народу.

  Після анексії Криму Росією і початку збройного конфлікту на Донбасі Організація Об’єднаних Націй кілька разів збиралася на засідання щодо ситуації в Україні.

  Джерело