Прем’єр Туреччини подасть у відставку – ЗМІ

Прем’єр-міністр Туреччини Ахмет Давутоглу складе із себе повноваження на позачерговому з’їзді правлячої “Партії справедливості та розвитку”, який відбудеться пізніше у травні. Про це повідомляють турецькі ЗМІ.

Інформація про те, що конгрес почнеться 22 травня з’явилися після зустрічі пана Давутоглу із виконавчим комітетом партії.

Повідомляється, що між прем’єром країни і президентом Реджепом Ердоганом вже давно існують розбіжності, попри те, що після обрання пан Ердоган сам обрав Ахмета Давутоглу своїм наступником на посаді керівника уряду.

Але пізніше пан Давутоглу став висловлювати невдоволення політикою президента, який, зокрема, вирішив змінити парламентську форму правління в Туреччині на президентську.

Раніше помічник президента Джеміль Ертем заявив, що після призначення нового голови, позачергових виборів не проводитимуть, і, таким чином, як виглядає, підтвердив чутки про відставку пана Давутоглу.

Він також сказав, що країна та її економіка стабілізуються, “коли прем’єр-міністр, який тісніше співпрацюватиме з президентом Ердоганом, вступить на посаду”.

Реджеп Ердоган обрав Давутоглу своїм наступником на посаді голови “Партії справедливості та розвитку” 2014 року, коли був обраний президентом.

Непрості часи

Роль чинного прем’єр-міністра в політичному житті країни послабилась ще більше минулого тижня, коли Ахмета Давутоглу позбавили права призначати регіональних лідерів “Партії справедливості і розвитку”.

Внутрішньополітичний конфлікт збігся з непростим для Туреччини часом: загострюється протистояння з повстанцями “Робітничої Партії Курдистану” на південному сході країни, відбуваються теракти, які влаштовують екстремістами з “Ісламської держави”, країну заполонили десятки тисяч біженців і мігрантів.

Крім того, Туреччина очікує набуття чинності договору з ЄС, за яким Туреччина повинна стримувати в межах країни потік біженців, які прагнуть потрапити до Європи, в обмін на безвізовий режим з європейськими країнами і масштабну фінансову допомогу.

Договір вважається дітищем прем’єр-міністра Туреччини Ахмета Давутоглу. Саме він вів переговори з Брюсселем, а роль президента Ердогана в цьому процесі багато хто вважає мінімальною.

Після відставки Давутоглу доля цього договору може бути поставлена під питання, вважають експерти.

What’s wrong with the BBC? This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.

Джерело