Джамала – серед фаворитів «Євробачення» у Європі та Австралії. Твіттер-огляд

 Час-Time

 Вікно в Америку

 Студия Вашингтон

  Актуально / Україна

  Джамала – серед фаворитів «Євробачення» у Європі та Австралії. Твіттер-огляд

  «Росія та Україна будуть у центрі уваги на «Євробаченні» у Стокгольмі цієї ночі», – пише колишній прем'єр-міністр Швеції Карл Більдт.

  За кілька годин до пісенного конкурсу «Євробачення» чимало політиків та оглядачів публічно на соціальних мережах висловили підтримку представниці від України Джамалі з її авторською піснею «1944».

  Зокрема, Міністерство закордонних справ Литви на офіційній Твіттер-сторінці пише «наше серце та голос йдуть до Джамали».  

  Нещодавно призначена посол Британії в Україні Джудіт Гоф також віддала свій голос кримсько-татарській співачці. «Джамало, успіху Тобі у фіналі «Євробачення" сьогодні. Ми будемо вболівати за Тебе з Києва», – йдеться у персональному Твіттері головного дипломата Великобританії в Україні.

  Коментуючи пісенний конкурс у своїй країні, колишій прем’єр-міністр Швеції, а також один із найвідоміших європейських політиків Карл Більдт пише, що в центрі уваги всього конкурсу будуть дві країни – Україна та Росія.

  Ще сьогодні вранці в Естонії він обговорював проблему російської агресії, утім під вечір повернувся у Стокгольм на «Євробачення».

  «Росія та Україна будуть у центрі уваги на «Євробаченні» у Стокгольмі цієї ночі», – пише Карл Більдт.

  Щоб підтримати Джамалу, до Стокгольма також приїхав лідер кримських татар Мустафа Джемілєв. Про це на Твіттер-сторінці повідомила українська журналістка Мирослава Пеца.   

  Після виступу Джамали у півфіналі «Євробачення» її пісня значно піднялася у рейтингах, і у списках кількох європейських букмекерів Джамала потрапляє у трійку лідерів. Як ось у цьому британському рейтингу.

  Тоді як в Австралії напередодні «Євробачення» слово «Україна» потрапило до лідерів в онлайн-пошуковиках. «Бельгія, Україна, Білорусь та Болгарія зараз у запиті в Мельбурні», – пише аналітичний вебсайт Trandsmap.

  Британське BBC на своїй Твіттер-сторінці, присвяченій «Євробаченню», пише, що пісня Джамали має забагато емоцій.

  «Оце так голос в України! Утім, це випадок емоційного перевантаження, пожежні виходи – ліворуч», – намагаються жартувати журналісти офіційної делегації BBC на «Євробаченні» у Стокгольмі.

  12 травня комітет Верховної Ради із закордонних справ звернувся до телеканалу BBC із закликом припинити вживання терміну «громадянська війна» стосовно військовго конфлікту в Україні.

  У пісні Джамали йдеться про депортацію кримських татар радянською владою у 1944 році. Наступного тижня 18 травня кримські татари вшановуватимуть 72-гу річницю початку цієї депортації.   

  Пісенний конкурс «Євробачення» почнеться у Стокгольмі 14 травня о 9 годині вечора за центральноєвропейським часом. Євробачення-2016 є першим в історії, що транслюватиметься у Сполучених Штатах у прямому ефірі. Ліцензію на це отримав телеканал Logo.

  Джерело