Для бійців АТО відкрили шпиталь, подарований США

У зоні АТО відкрився стабілізаційний пункт високомобільних десантних військ

Першу невідкладну допомогу тут вже отримують військові, яких привезли безпосередньо з передової. Усе обладнання подароване США, за словами військових, коштує таке мільйони доларів.

suchasne_obladnannya_shpytalyu.jpg


Сучасне обладнання шпиталюАвторські права: Громадське радіо

dopomoga_biycyu.jpg


Допомога бійцюАвторські права: Громадське радіо

Шпиталь може бути розгорнутий за кілька годин у будь-якій точці конфлікту.

«Експедиційний підрозділ медичної підтримки розгортається в повному складі за добу, але операційна розгортається за дві години. За дві години ми здатні прооперувати пораненого. Але існує у нас і мобільна бригада, яка за 15 хвилин може робити оперативні втручання на землі», — говорить майор медичної служби Віталій Череватов.

medychnyy_avtomobil_u_shpytali.jpg


Медичний автомобіль у шпиталіАвторські права: Громадське радіо

medychne_obladnannya_v_avto.jpg


Медичне обладнання в автоАвторські права: Громадське радіо

Хоча існує і мобільна бригада, що за 15 хвилин готова надати першу допомогу прямо на землі. Задля цього американські колеги навчали українських медиків впродовж кількох тижнів. Тут поранені довго не затримуються, їм надають першу допомогу і доправляють далі до стаціонарних лікарень України — або гелікоптером, або автомобільним транспортом.

«Максимальна кількість годин, на яку може тут затриматись поранений, це доба, 24 години. Потім він потрапляє на шлях евакуації. Тому основна і завдання цього стабілізаційного пункту — це стабілізація пораненого, щоб дати змогу для подальшої його евакуації», — зазначає майор Череватов.

defibrylyator.jpg


ДефібриляторАвторські права: Громадське радіо

Військові хірурги, що працюють тут, радіють такому обладнанню. Для них, кажуть, на операційному столі важливим є світло. У цьому шпиталі воно найсучасніше.

«На щастя, зараз на операційному столі нікого немає, але якщо треба, ставляться носилки з пораненим на цей стіл, виконується будь-яке оперативне втручання. Прекрасні лампи, вони регулюються, дають гарне світло. Нам тільки б мріяти, щоб скрізь було таке, для хірурга найголовніше — світло та інструментарій», — каже військовий хірург із зони АТО Андрій Бондаревський.

viyskovyy_hirurg_pokazuye_svitlo.jpg


Військовий хірург показує світлоАвторські права: Громадське радіо

liky_dlya_poranenyh.jpg


Ліки для пораненихАвторські права: Громадське радіо

Загалом шпиталь розрахований на надання допомоги 3000 бійців — саме таку кількість медикаментів він містить для поранених.

viyskovyy_shpytal.jpg


Військовий шпитальАвторські права: Громадське радіо

Наталя Поколенко з Донеччини для «Громадського радіо»

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *