Дуже часто читач дивує…

Сьогодні ми погово…

Пішов з життя багаторічний…

З сумом повідомляєм…

Населення: світ і Україна

Майже 4 000 народів…

Шаровари - це одяг…

Підставою для нашо…

ДО УВАГИ!

Зважаючи на каранти…

«
»

У сільських школах Донеччини роз’яснюють переваги децентралізації

Протягом квітня-травня 2016 року усі школи населених пунктів, які за перспективним планом мають увійти в Святогірську громаду на Донеччині, охоплено роз’ясненням переваг децентралізації. Інформаційно-аналітичним центром «Логос» для педагогів, школярів, голів сільських рад проведено презентації у селах Маяки, Сидорове, Богородичне, Долина, Хрестище. Заходи відбулися також і у місті Святогірську, який має стати центром нової громади на півночі Донеччини за схваленим Урядом обласним  перспективним планом.

Лектор Центру «Логос» по роботі з молодіжною аудиторією Віталій Іванов зазначив: «Противники децентралізації думають, що, зупинивши реформу на етапі об’єднання сіл в укрупнені громади, вони зупинять занепад сільських територій». Натомість, Іванов звертає увагу, що розробники реформи, передусім, Анатолій Ткачук – директор з науки та розвитку Інституту Громадянського Суспільства, навпаки, наголошують, що до занепаду сільські території прирікає якраз відкладання реформи та гальмування із створенням спроможних громад.

У селі Хрестище після участі в «Уроці децентралізації» сільський голова Сергій Чевела запропонував організувати наступне слухання за участі односельців – депутатів сільради, батьків учнів, мешканців Хрестища. Сільський голова поділився роздумами: «Якщо приєднаємося до Слов’янська – місто велике, дотаційне і там об’єктивно менше уваги буде сільським територіям. Якщо ми, навколишні села, створимо спільну громаду із Святогірськом, то це буде дійсно аграрна громада і розвиток села стане пріоритетом».

Після презентацій у кожній школі знайшлись учні та педагоги, які виявили бажання вести просвітницьку роботу для поширення інформації про необхідність децентралізації.

Зокрема, Юлія Римар – учениця Хрестищенської сільської школи – в інтерв’ю телеканалу «САТ» заявила: «Мене цікавить волонтерство». Зацікавлені школярі та педагоги, а також голови сільрад та представники Святогірської міської ради отримали від Центру «Логос» просвітницьку літературу – брошуру «Функціональна децентралізація: збірник відповідей на типові запитання», а також видання, автором яких є Анатолій Ткачук – ідеолог цієї реформи: «Децентралізація для всіх: від загальної інформації до конкретних порад», «Латвія: довга дорога реформ. Робочі записки».

Проведеними презентаціями переваг децентралізації охоплено близько двох тисяч представників цільових аудиторій (молодь, педагоги, голови сільських рад) у чотирьох регіонах України. Проект центру «Логос» «Здійснення інформаційно-просвітницької та адвокаційної кампанії для формування спроможних громад Луганщини, Донеччини, Львівщини і Одещини» відбувається у рамках програми ЄС «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні», яку фінансує Європейський Союз та впроваджує Інститут Громадянського Суспільства у партнерстві з Фондом Східна Європа.

Про виступи у сільських школах Донеччини вийшов телесюжет.

За інформацією Департаменту з питань внутрішньої політики ОДА

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *