Парламентська асамблея НАТО закликала відбити російську загрозу

 Час-Time

 Вікно в Америку

 Студия Вашингтон

  Актуально / Україна

  Парламентська асамблея НАТО закликала відбити російську загрозу

  У декларації Парламентської асамблеї йдеться, що Альянс змушений розглядати перспективу російської агресії серйозно і вживати відповідних заходів.


  Єнс Столтенберґ

  Парламентська асамблея НАТО закликала членів західного військового Альянсу бути готовими до відповіді на «потенційну загрозу» російської агресії.

  Асамблея одноголосно ухвалила декларацію за підсумками триденного засідання в Тирані, напередодні липневого саміту НАТО у Варшаві.

  «Виклик, що виходить від Росії – реальний і серйозний», – заявив голова асамблеї американський конгресмен Майкл Тернер.

  Членами асамблеї є близько 250 законодавців з 28 країн НАТО.

  У декларації висловлюється жаль з приводу «використання Росією сили проти її сусідів і спроб залякування союзників по НАТО».

  У документі говориться, що «у НАТО не залишається іншого вибору, як розглядати перспективи агресивних дій Росії проти члена Альянсу, як потенційну загрозу і приймати зважені, пропорційні заходи».

  Декларація асамблеї також закликає союзників НАТО «надати гарантії» членам Альянсу, які відчувають, що їх безпека перебуває під загрозою, особливо на східному і південному флангах НАТО.

  На саміті у Варшаві лідери НАТО офіційно затвердять план перебудови Альянсу через розміщення додаткових військ в східноєвропейських країнах-членах НАТО в рамках стратегії «стримування і діалогу».

  Москва різко виступає проти цих перетворень, спрямованих на те, щоб заспокоїти східноєвропейських членів Альянсу, наляканих російської анексією українського Криму в 2014 році і її підтримкою бойовиків-сепаратистів на сході України.

  Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ висловив схожу з Парламентською асамблеєю позицію під час візиту до Польщі в понеділок.

  Виступаючи у Варшаві, він сказав, що НАТО надсилає «чіткий сигнал будь-якому потенційному супротивникові, що атака на Польщу буде розглядатися, як атака на весь Альянс».

  Джерело

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *