"Галя на Марсі" -…

Галя ось уже четве…

Яким чином журналіст може…

Якщо Ви працюєте ж…

Тиждень молінь за єдність…

По всьому світі від…

Свята Літургія за єдність…

Свята Літургія за є…

Творчість, яка ніколи не…

17 грудня 2019 року…

«
»

Російська станція супутникового зв’язку «Бар’єр-Т» в руках терористів

Росія спонсорує терористів чи все-таки керує ними через таке спецобладнання, як портативна станція «Бар’єр-Т»?

У кінці травня 2016 року команда InformNapalm отримала від інсайдерів з окупованих територій інформацію про секретний супутниковий зв’язок ЗС РФ, який Росія активно використовує, щоб курувати дії підконтрольних їй бойовиків, а також керувати підрозділами ЗС РФ, які на ротаційній основі перебувають на окупованій території Донбасу. У цьому випадку використовують переносні станції зв’язку Р-438 “Бар’єр-Т”, Р-438-М “Белозер” і мобільні станції комплексу Р-441 «Ливень». Далі зв’язок забезпечують, використовуючи супутникові телефони урядового зв’язку РФ (ФДУП «Космічний зв’язок»), через супутники серії «Експрес-АМ».

Сьогодні виявлено фотографію, яку бойовик виклав у кінці січня 2015 р., на ній зафіксовано дві одиниці портативної станції супутникового зв’язку «Бар’єр-Т», а також поки точно не ідентифікована російська військова спецтехніка. 

Довідка і фото малогабаритної станції супутникового зв’язку Р-438 «Бар’єр-Т».

Нова станція призначена для організації супутникового радіозв’язку в інтересах частин та підрозділів, які діють окремо від основних сил, а також використовується як персональна станція командира. Радіостанція забезпечує повну автономність роботи в режимах передачі мовлення, цифрових та текстових повідомлень, автоматизований контроль справності, сполучення з широким спектром прикінцевої апаратури по стиках RS-232С, С1-ФЛ-БІ. Конструкція приладу дозволяє транспортування однією людиною. 

Режими роботи:

  • дуплексний режим закритого телефонного зв’язку;
  • симплексний режим приймання-передавання даних;
  • формалізованого службового зв’язку;
  • ОФТ зі швидкістю 1200 біт/с;
  • режим двоканального приймання.

«Бар’єр-Т» працює через ретранслятор супутникового зв’язку й дозволяє вести переговори абонентів, які перебувають у різних точках планети. Вона дозволяє проводити передавання цифрових та текстових повідомлень, вести переговори абонентів, які перебувають у будь-якій точці планети, через супутник. У порівнянні зі станціями попереднього покоління, швидкість передавання даних збільшилася у кілька разів. У похідному положенні радіостанція за розмірами має вигляд шкільного ранця, вага 16 кг, може переносити одна людина. На розгортання й переведення в робочий стан потрібно приблизно 30 сек. Станція забезпечує формалізований службовий зв’язок і режим закритого телефонного зв’язку. Станція працює в діапазоні від 4 до 6 ГГц. Швидкість передавання даних – 1200 біт/сек. Одна з переваг засобів космічного зв’язку – велика дальність стійкого зв’язку, зокрема, на місцевості зі складним рельєфом, незалежно від погодних умов, пори року та доби, а також висока розвідзахищеність. У 1998—2000 роках Ярославський радіозавод почав випускати абонентські носимі радіостанції супутникового зв’язку «Бар’єр-Т» (Р-438); у 2002—2003 роках — абонентські носимі супутникові радіостанції «Белозер» (Р-438М). На полігоні “Прудбой” у Волгоградській області у березні 2014 року зв’язківці мотострілецької бригади округу приступили до освоєння сучасної портативної станції супутникового зв’язку «Бар’єр-Т».

Коли шукали цей дах будівлі, виявили, що менш як місяць тому вже говорили про це місце, але тоді показали його з іншого ракурсу. Тоді розповіли про російського військового з 33-ї ОМСБр ЗС РФ, який, щонайменше, з 2015 року воює на території України.

Нагадуємо, що тоді за 100 метрів від цього даху будівлі колишньої східної митниці Державної фіскальної служби в Донецьку на футбольному полі помітили якийсь комплекс зв’язку чи радіоелектронної боротьби, що стоїть там з 2014 року.

Після детального вивчення двох фотографій, стало ясно, що дахи будівлі на обох фото повністю ідентичні.

Зеленими стрілками позначено якісь закріплені проводи. Червоною — позначки (смуги) на поверхні покриття даху будівлі.

Також порівняли поверхню даху з супутниковими знімками (на яких є потрібний ракурс) зафіксованого на фото обладнаного виходу на дах будівлі.

Частина фото з не ідентифікованою російською військовою спецтехнікою.

 

Найімовірніше, якщо по-простому, то це військова «супутникова тарілка», розміром приблизно 2 метри. Цю «тарілку» можна ідентифікувати за спеціальним кріпленням. На жаль, на сьогодні у відкритих джерелах не вдалося знайти підхожого зображення антени. Але ДЛЯ ПРИКЛАДУ публікуємо фото (джерело), на якому добре видно нижню частину антени.

Також нагадуємо, що у попередній статті помітили не ідентифіковану антену (позначена зеленим кольором), а нижче – об’єкт, якого не видно на архівних супутникових знімках.

Така кількість різних антен на даху та іншої спецтехніки навколо будівлі говорить нам, що в цій будівлі штаб або центр комунікації російських окупаційних військ на Донбасі.

Матеріал до публікації підготував Відаль Сорокін

Ідентифікація спецтехніки – Дмитро К.

(CC BY 4.0) Інформація підготовлена спеціально для сайту InformNapalm.org, при повному або частковому використанні матеріалу активне посилання на автора і статтю на сайті обов’язкове.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *