Спецбуд «злив» генеральний план військового об’єкта РФ у Клинцях

Генеральний план будівництва військового об’єкту в Клинцях (Брянська обл., РФ), затверджений командувачем військами Західного військового округу генерал-полковником Андрієм  Картаполовим та узгоджений з тимчасово виконуючим обов’язки командувача 20 гвардійської армії  (заступник по тилу) генерал-майором Ігорем Красіним потрапив у відкритий доступ. Докладний план будівництва об’єктів знайшли експерти InformNapalm у ході проведення розвідки відкритих джерел (OSINT) на сайті Федерального агентства спеціального будівництва РФ. Нагадуємо, що військові об’єкти, які будують у Клинцях, рівновіддалені (приблизно 45 км) від кордону України в Чернігівській області та кордону РФ з Республікою Білорусь і розташовані в зоні з підвищеним рівнем радіації внаслідок аварії на ЧАЕС. Докладніше читайте у розслідуванні InformNapalm.

  • Чому генерал Красін, а не Кузовльов, підписував генплан

    У кінці липня 2015 року російський сайт «Комерсант» повідомив, що 20-ту гвардійську армію має очолити «представник самої воюючої армії РФ» (начальник штабу 58-ї армії) — генерал-майор Сергій Кузовльов. Цей російський генерал  не раз фігурував у розслідуваннях InformNapalm [ 1]. Відомо, що він на ротаційній основі не раз командував усіма військами ТО(терористичної організації) «ЛНР». Дані про нього також не раз публікували у звітах СБУ та ГУР після розкриття в телефонних переговорах  Павла Дрьомова (польовий командир бойовиків, убитий на Донбасі в ході зачистки російськими спецслужбами).

    Мабуть, сам командувач 20 гвардійською армією генерал-майор Кузовльов знову перебуває у відрядженні на Донбасі, де, як не раз помічали, командує терористичними силами «ЛНР», тому генеральний план будівництва бази у Клинцях підписував (т.в.о) генерал-майор  Красін.

Сайт Спецбуду регулярно надає фотоматеріали про темпи будівництва військових містечок, включно з прикордонними районами — Білгородська, Воронезька та Ростовська області.

Фото Спецбуду. Процес будівництва військового містечка в Білгородській області

Як ми писали раніше, плани будівництва військового об’єкта в Брянській області за 45 км від кордону України та Білорусі з’явилися ще взимку, коли з інспекцією в Клинці прибули представники міністерства оборони. Метою делегації стало досягнення домовленості про відкриття двох військових об’єктів. За прикладом Валуйок, не дочекавшись облаштування місця проживання для військовослужбовців, перекинули перші військові з’єднання. Наприклад, у кінці травня 2016 р. уже прибули військовослужбовці 28 ОМСБр із Єкатеринбурга. Перекиданням 28-ї мотострілецької бригади не обмежилися.

11.08.16 Ешелон з БМП в Клинцях, вул. Путьова (@el_roosevelt)

Поки військовослужбовці в/ч 65349 обживались на новому місці в наметах у західній частині міста, на території колишнього військового містечка проводили демонтажні роботи, про що ми довідалися завдяки сайту Спецбуду.

20.06.2016 на офіційному сайті держзакупівель розмістили інформацію про проведення тендеру на виконання повного комплексу робіт 1-го етапу та проектно-дослідницьких робіт 2-го етапу по об’єкту «Капітальне будівництво та реконструкція об’єктів військового містечка № 2», м. Клинці, Брянської області» № закупівлі 31603797013 . Кінцева сума вартості робіт – 909 197 888,00 руб. У журналі подій «закупівлі 28.06.16» її перевели в стадію завершення. Мабуть, тендер не відбувся, бо на сайті немає інформації про переможця й укладений з ним договір. Та не це головне. Цікавий сам генеральний план військового містечка, затверджений командувачем військами Західного військового округу генерал-полковником Андрієм  Картаполовим та узгоджений з т. в. о. командувача 20 гвардійською армією   генерал-майором Ігорем Красіним. Цей план дає попередню інформацію про кількість особового складу, що планують розквартирувати на об’єкті, а також про кількість зброї та військової техніки, яка буде на об’єкті.

Зіставивши інформацію з генерального плану будівель та споруд із супутниковою мапою,   можна зауважити:

— запланована реконструкція трьох старих будівель під гуртожитки для військовослужбовців і будівництво блоково-модульної будівлі на загальну кількість 1100 осіб.

— заплановане будівництво навчального корпусу та їдальні, реконструкція будівлі штабу;

— запланована реконструкція двох складів військово-технічного майна;

— заплановане створення бази для військової техніки та озброєння на 470 місць.

— заплановане будівництво тренувальних споруд.

Кількість особового складу, здається, не надто велика, але це не єдине місце в Клинцях, де розмістять військовослужбовців з Єкатеринбурга, на це натякає сама назва «військове містечко №2». До того ж, недавно InformNapalm повідомляв про прибуття представників 28-ї ОМСБр і в Єльню Смоленської області. В офіційних планах: до середини 2017 року в Єльні з’явиться мотострілецька дивізія, припускаємо, до 10 тис. чоловік. До складу з’єднання увійдуть три мотострілецьких та один танковий полк, самохідний артилерійський та зенітно-ракетний полки, а також підрозділи забезпечення. Єльня справді зможе прийняти досить велику кількість. Зі слів голови муніципального утворення Володимира Левченка, гарнізон (ймовірно) розмістять у мікрорайоні Кутузовський.

Слід сказати, що поки облаштування особового складу на низькому рівні. Силами строковиків на полі колишнього військового містечка встановили намети з мінімальним рівнем комфорту.

На основі зібраних даних можна сказати, що витрати міноборони РФ на облаштування військових містечок Західного військового округу в Брянській та Смоленській областях обійдуться російському платнику податків у величезну суму. Нагадуємо, що виконання тільки одного першого етапу будівництва бази у Валуйках витратить з російського бюджету 3,3 млрд руб.
Водночас слова Дмитра Медвєдєва кримським пенсіонерам: «Грошей нема, але ви тримайтесь…», — нагадують, що ні сфера освіти, ні сфера соціального забезпечення громадян не цікавить керівників Російської Федерації. Головна мета — пригрозити Україні та всій Західній Європі танковим кулаком, одночасно «розпиляти» на будівництві військових баз гроші з державного бюджету.

Матеріал підготувала Victory Krm

(CC BY 4.0) Інформація підготовлена спеціально для сайту InformNapalm.org, при повному або частковому використанні матеріалу активне посилання на автора і статтю на сайті обов’язкове.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *