Le Monde: США засуджують парламентські вибори у Криму

Немає нічого кориснішого для правильного розуміння себе, ніж погляд з боку. Як минулі кілька днів відобразилися у світових медіа, що було винесене у заголовки, а чому не приділили належної уваги ‒ у традиційному огляді Крим.Реалії.

«Данія відмовляється визнати російські вибори в Криму. Російські парламентські вибори в Криму «неприйнятні», стверджує міністр закордонних справ Данії Крістіан Йенсен», ‒ повідомляє видання Newsweek. «Ми не визнаємо результати виборів на території незаконно анексованого Криму», ‒ сказав Йенсен. Він ухилився від питання про те, чи буде Данія відмовлятися визнавати голосування у Росії і в інших регіонах теж. «У нас є сумнів у тому, що вибори у Росії є вільними і справедливими, ‒ сказав він. ‒ Але найголовніше, що вибори у Криму є неприйнятними. Крим не є частиною Росії, Крим є частиною України».

Газета Kyiv Post публікує інтерв’ю з екс-міністром закордонних справ Швеції Карлом Більдтом, частина питань якого стосувалися Криму. На його думку, Україна має лише невеликий шанс повернути собі Крим протягом найближчих 10 років. «Я не був би здивований, якщо це займе більше часу, ніж 10 років», ‒ резюмував Більдт.

«Путін наполягає: Крим не захоплений Росією» ‒ з таким заголовком нідерландське видання De Gelderlander повідомляє про інцидент на зустрічі голів Співдружності незалежних держав у Бішкеку. «Незалежний Крим» був, на думку більшості країн світу, дійсно захоплений Росією. Володимир Путін наполягає на тому, що населення Криму відвернулося від уряду в Києві, де масові протести були спрямовані проти тодішнього проросійського президента Віктора Януковича. Жителі Криму провели референдум щодо відділення за правилами Організації Об’єднаних Націй, сказав Путін. Більшість членів ООН, проте, відмовилося сприймати референдум всерйоз».

«Сполучені Штати засуджують парламентські вибори в Криму», ‒ передає французька газета Le Monde. «Сполучені Штати не визнають легітимність і не будуть визнавати результати [парламентських] виборів до російської Думи, які відбудуться 18 вересня у Криму під російською окупацією», ‒ говорить прес-секретар Держдепартаменту США Джон Кербі. «Наша позиція щодо Криму зрозуміла: півострів залишається невід’ємною частиною України», ‒ підкреслив він.

«Порошенко оголосив про нові санкції проти Росії за анексію Криму», ‒ повідомляє іспанське інформагентство La Informacion. «Президент України Петро Порошенко оголосив у п’ятницю, що продовжує цільові санкції проти російських компаній і громадян у відповідь на анексію Криму 2014 року. Порошенко пояснив, що нові заходи будуть спрямовані проти військових, морських і авіакомпаній, а також проти фінансових установ за їхню підтримку проросійського Криму і повстанців на сході України. Вони також застосовуються до осіб, які беруть участь у голосуванні в неділю у Криму в рамках російських парламентських виборів».

Німецьке видання Сontra Мagazin публікує матеріал про новий виток мілітаризації півострова. «Для того, щоб краще захистити півострів від саботажу, диверсій і терористичних актів, кілька тисяч резервістів були мобілізовані для посилення боротьби з тероризмом. За повідомленнями ЗМІ, був створений новий відділ національної оборони у Севастополі. Окрім цивільних і військових установ, нова команда також допоможе у разі стихійних лих».

Про нове загострення російсько-українських стосунків через вибори у Криму повідомляє іспанське видання АВС. «Державний департамент США в четвер назвав «нелегітимними» російські вибори в законодавчі органи в Криму. У зв’язку з цим, десяток активістів напали в п’ятницю ввечері на будівлю російського посольства в Києві з використанням петард, феєрверків і димових шашок. Те, що сталося, викликало обурення в російському уряді, МЗС надіслав ноту, звинувативши українську владу в бездіяльності і закликавши їх убезпечити російське посольство. Мабуть, будівлі посольства, де планується відкрити виборчу дільницю, було завдано збитків. Проте, український прем’єр-міністр Володимир Гройсман відповів, що Україна не захищатиме виборчий процес у Росії, і її правоохоронні органи виконують свою роботу за звичайною схемою.

«Росія перетворила Крим на концтабір», ‒ цитує польський портал Wschodnik президента Петра Порошенка. «Ми не можемо забути про Крим. Цей тимчасово окупований Росією український півострів Росія перетворює на концтабір, де введені радянські стандарти покарань і каральної медицини», ‒ сказав він, виступаючи на щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії у п’ятницю у Києві.

Джерело