Україна та Катар зацікавлені у поглибленні економічноі співпраці
У рамках 71-й сесії Генеральної Асамблеї ООН відбулась зустріч Президента  Петра Порошенка з Еміром Держави Катар Шейхом Тамімом бін Хамадом Аль Тані.

Співрозмовники предметно обговорили перспективи активізації двостороннього торговельно-економічного співробітництва, перш за все в енергетичній сфері.

Окрема увага була приділена залученню українських компаній до масштабних інфраструктурних проектів, які здійснюються Урядом Катару.

Президент України запросив катарську сторону ефективно долучитися до діяльності новоутвореної Національної інвестиційної ради України та наголосив на зацікавленості в участі інвесторів з Держави Катар в приватизації державних підприємств в Україні.

Петро Порошенко також обговорив з Еміром Держави Катар питання сприяння захисту фундаментальних прав кримських татар, які проживають на тимчасово окупованій території Криму та у Севастополі. Емір Держави Катар наголосив на підтримці територіальної цілісності України і заявив, що його держава виступає проти будь-якої агресії по відношенню до суверенної держави. Він також наголосив, що Держава Катар вважає кримських татар, які проживають на території Криму, громадянами України.

Президент України висловив вдячність за послідовну підтримку катарською стороною територіальної цілісності та суверенітету нашої держави.

Глава Української держави запросив Еміра Держави Катар відвідати з візитом Київ. Емір Держави Катар прийняв це запрошення.

Джерело