"Галя на Марсі" -…

Галя ось уже четве…

Яким чином журналіст може…

Якщо Ви працюєте ж…

Тиждень молінь за єдність…

По всьому світі від…

Свята Літургія за єдність…

Свята Літургія за є…

Творчість, яка ніколи не…

17 грудня 2019 року…

«
»

Сержанта Похвальонного «похвалили» медаллю Суворова за війну на Донбасі

Сержант Похвальонний: медаль Суворова від Путіна за Донбас і наша вдячність у вигляді публікації – за розкриття імен інших воєнних злочинців з 8-ї ОМСБр, які брали участь в агресії проти України.

Один з напрямків діяльності міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm – виявлення та ідентифікація російських військовослужбовців, нагороджених в останні роки державними та відомчими нагородами. Левова частка таких медалей та орденів припадає на російських воєнних злочинців, які беруть участь у неоголошеній війні проти України. На цей час ідентифіковано близько 80 нагороджених. Джерелами інформації, як правило, є самі російські військові або члени їхніх сімей, які люблять похвалитися нагородами близьких. Цій темі присвячена спеціальна публікація за 3 жовтня 2016 року, яка представила «кавалерів» низки медалей та орденів і ґрунтується на наших ексклюзивних матеріалах:

«Нагородне тавро воєнних злочинців ЗС РФ. База даних і відеографіка».

Один з останніх виявлених нагороджених – російський сержант контрактної служби Микола Похвальонний. Ми, до речі, теж можемо його похвалить: одна з фотографій, викладених сержантом, допомогла ідентифікувати ще двох «ополченців-шахтарів» з російської армії.

Встановлені дані

Микола Похвальонний. Дата народження – 28 серпня 1988 року. Родом із м. Мінеральні Води. Нині – військовослужбовець 205-ї окремої мотострілецької бригади (в/ч 74814, Будьоновськ, Ставропольський край) 49-ї загальновійськової армії Південного ВО. Станом на літо – осінь 2014 року – військовослужбовець гаубичного самохідного дивізіону 122-мм САУ «Гвоздика» 8-ї окремої мотострілецької бригади гірської (в/ч 16544, місце дислокації Чечня, с. Борзой) 58-ї загальновійськової армії Південного ВО. У соціальних мережах – «ВК» (архіви профілюфотоальбомуконтактів).

У фотоальбомі Н. Похвальонного зафіксували серію знімків з медаллю Суворова, завантажених у серпні 2015 року. Попри те, що фігуранту вистачило розуму не викладати вкладку з посвідчення до медалі, на одній з фотографій все-таки видно номер нагороди – 41851 – і виписку з указу зі словами: «… за відвагу і самовідданість під час виконання воєнного обов’язку».

  • Інші фото з медаллю суворова

Вивчивши фотоальбом фігуранта, можна дійти висновку, що за останні два роки він не раз встиг побувати у «ростовсько-українських відрядженнях». В основному ми бачили фотографії з прикордонного з Україною базового табору російських сил, розташованого недалеко від Новочеркаська Ростовської області.

  

Щоб підкріпити припущення про те, що Микола Похвальонний отримав бойову державну нагороду за участь у війні на Донбасі влітку – восени 2014 року, звернемо вашу увагу на групову фотографію з його альбому, завантажену 12 серпня 2015 року, з коментарем «Ханкала» (передмістя Грозного, Чечня).

Судячи зі знімка, екіпіровки, вигляду четвірки і локації зйомки – пункт завантаження на залізничний транспорт в Ханкалі – фотографію зробили під час відправлення в бойове відрядження. Єдине, що бентежить, це дата публікації: 12.08.2015.

Доклавши трохи зусиль і вдавшись до деяких хитрощів, ми змогли знайти цю ж фотографію на сторінці іншого російського військовослужбовця, але там вона завантажена на рік раніше – 16 серпня 2014 року. Понад це: нам вдалося ідентифікувати ще двох військовослужбовців гаубичного самохідного артилерійського дивізіону 8-ї окремої мотострілецької бригади з Чечні перед відправленням у «ростовсько-українське відрядження» у серпні 2014 року.

Встановлені дані

Максим Константиновський. Дата народження – 17 червня 1992 року. Родом із Волгограда. Строкову військову службу проходив на Північному флоті у 2011–2012 рр. З 2014 року фіксується в статусі контрактника артилерійського дивізіону САУ «Гвоздика» 8-ї окремої мотострілецької бригади гірської (в/ч 16544, місце дислокації – Чечня, с. Борзой) 58-ї загальновійськової армії Південного ВО, про що свідчать і дружні контакти Константиновського, і тактичний знак цієї бригади, нанесений на САУ. У соціальних мережах – «ВК» (архіви профілюфотоальбомуконтактів). Інші профілі, які не використовуються: «ВК» (під прізвищем Орлов) і «ОК«.

На відміну від колишнього товариша по службі Похвальонного, який хвастається тільки медаллю Суворова, у Константиновського доволі промовиста фотопідбірка, яка зображує і хронологію, і географію бойового відрядження 2014 року. Ми виявили низку серпневих фотографій із Чечні  по маршруту руху ешелону в Ростовську область, а також власне знімки з «ростовсько-українського відрядження» за вересень з уже знайомим маскарадом: воєнні, переодягнені в шахтарів, і БТ-ЛБ цієї ж бригади з неформальним прапором військової розвідки.

 

Встановлені дані

Віктор Євдокимов. Дата народження – 17 вересня 1984 року. Родом із Самари. Контрактник артилерійського дивізіону САУ «Гвоздика» 8-ї окремої мотострілецької бригади гірської (в/ч 16544, місце дислокації – Чечня, с. Борзой) 58-ї загальновійськової армії Південного ВО. У соціальних мережах – «ВК» (профілі не використовуються). У фотоальбомі Євдокимова фіксується лише одна його фотографія, завантажена у жовтні 2014 року, – на фоні САУ з тактичним знаком 8-ї ОМСБр та бортовим номером 421. Але конспірація не врятувала Віктора: знімки з ним можна знайти у фотоальбомах його товаришів по службі – згаданих вище М. Похвальонного та М. Константиновського.

 

Нагадуємо, що 8-а ОМСБр гірська у контексті «українських відряджень» раніше згадувалася у 9 епізодах OSINT-розслідувань InformNapalm:

Матеріал до публікації підготовлений на основі власного OSINT-розслідування. Автор Іраклій Комахідзе 

(CC BY 4.0) Інформація підготовлена спеціально для сайту InformNapalm.org, при повному або частковому використанні матеріалу активне посилання на автора і статтю на сайті обов’язкове.

Ми закликаємо читачів активно ділитися нашими публікаціями в соціальних мережах. Винесення матеріалів у публічну площину здатне переломити хід інформаційного та бойового протистояння.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *