Озброєння РФ на Донбасі: докази InformNapalm’у представлені в ПАРЄ

Підсумки роботи по доповіді InformNapalm для представлення на ПАРЄ

Для ознайомлення завантажте PDF-версію доповіді.

  • 11 жовтня 2016 р. народний депутат України, Голова постійної делегації в Парламентській асамблеї НАТО Ірина Фріз повідомила, що на засіданні ПАРЄ українська делегація проінформувала європейських партнерів про факти причетності Російської Федерації до безпосередньої участі у війні на Донбасі проти України. Як доказову базу використали презентацію, яку підготувала міжнародна розвідувальна спільнота InformNapalm [джерело] .
  • 12 жовтня 2016 народний депутат України, Голова української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи Володимир Ар’єв повідомив: «Продовжуємо протидіяти російському впливу в ПАРЄ. Розповсюджуємо чудовий аналіз фактів присутності російської зброї в Україні. Тільки постійним і наполегливим інформування можна перебити агресивну і добре фінансовану російську лобі-інтервенцію в Раді Європи. Б’ємо фактами» [джерело].
  • 12 жовтня 2016 Ірина Фріз також повідомила, що в Дніпрі відбулося засідання Міжпарламентської ради Україна-НАТО. Членам закордонної делегації продемонстрували презентацію InformNapalm [джерело].

Опис звіту

Представлений звіт ґрунтується на даних розслідувань, проведених міжнародною волонтерською спільнотою InformNapalm протягом жовтня 2014 – серпня 2016, і опублікованих на нашому веб-сайті. Підбито підсумки 44 спеціальних розслідувань, у яких ідентифіковано 33 типи російської військової техніки, зразки якої є в розпорядженні антиурядових сил у зоні воєнних дій на Донбасі.

Більша частина техніки, вказана у звіті, – це порівняно нові зразки, що надійшли на озброєння ЗС РФ у період з 2004 року до 2015 року. Ця військова техніка не виробляється в Україні, більшість з названих зразків ніколи не імпортувалися Україною, тому вона не могла опинитися у ворога як воєнний трофей.

Управління та обслуговування новітньої військової техніки потребує залучення кваліфікованого персоналу, а саме: кадрових російських військових.

Названі обставини свідчать, що Російська Федерація систематично постачала і продовжує постачати антиурядовим силам на Донбасі сучасну військову техніку, а також направляє військовослужбовців, які її експлуатують.

Методологія

Ідентифікація зразків військової техніки в розпорядженні антиурядових сил на Донбасі здійснювалась за відкритими джерелами:

  • фотографії з персональних профілів у соціальних мережах;
  • кадри відеосюжетів телебачення з окупованої території;
  • відео випадкових свідків, викладене на сервісі YouTube;
  • супутникові знімки окупованої території;
  • та інші методи.

Стандартне розслідування проводилось із залученням різних джерел інформації для виявлення та ідентифікації конкретного зразка військової техніки. У багатьох випадках вдавалося встановити навіть російську військову частину, якій належить зафіксований зразок.

Роботі сприяв масив фотоматеріалу в персональних профілях російських військовослужбовців та місцевих антиурядових бойовиків у соціальних мережах «Однокласники», «ВКонтакті» та «Фейсбук». Ідентифікацію місцевості проводили за геопозначками на фотографіях, а також за характерними особливостями ландшафту та архітектури місцевості.

Хоч можливості роботи на окупованій території для українського телебачення дуже обмежені, зате велику кількість матеріалу для аналізу постачають пропагандистські ЗМІ, які вільно працюють там і представляють позицію антиурядових сил.

Результати розслідувань не раз підтверджувалися в процесі виявлення нових фактів. Зокрема, їх підтверджували інші організації: журналісти, офіційні структури України, міжнародні розслідувачі.

Цей звіт представляє винятково результати розслідувань міжнародної волонтерської спільноти InformNapalm. У списку немає зразків озброєння, про які повідомляли свідки, ЗМІ та офіційні структури України, не надаючи фото чи відеопідтверджень.

 

Резюме

Пропонований список є достовірним, але не вичерпним. Цілком ймовірно, що багато зразків новітньої російської військової техніки, які є на Донбасі, на сьогодні ще не привернули увагу розслідувачів InformNapalm. Також матеріали розслідувань не дають відповіді на питання про кількість одиниць кожного виявленого на окупованій території Донбасу зразка російського озброєння.
Використання новітньої російської військової техніки на Донбасі не є масовим і має радше характер випробувань. Більша частина виявлених комплексів це засоби радіоелектронної розвідки та радіоелектронної боротьби.

Паралельно з випробуванням на Донбасі новітніх типів озброєння військово-політичні очільники Російської Федерації наповнюють окуповані території України озброєнням старого радянського зразка, наприклад:

  • основний бойовий танк Т-64;
  • танк Т-72Б ранніх модифікацій;
  • бойова машина реактивної системи залпового вогню «Град» БМ-21;
  • самохідна артилерійська установка 2С1 «Гводика»;
  • зенітно-ракетний комплекс «Стріла-10»;
  • бойові машини піхоти БМП-1 та БМП-2;
  • багатоцільовий транспортер легкий броньований (БТ-ЛБ);
  • 122 мм буксирована гаубиця Д-30;
  • 152 мм гаубиця «Мста-Б»;
  • протитанкова гармата МТ-12 «Рапіра».

Ці та інші зразки у розпорядженні антиурядових сил на Донбасі також не раз фіксувалися у розслідуваннях InformNapalm. Але доказ прямого постачання цих зразків бойовикам із РФ потребує інших процедур, і тому виходить за рамки представленого звіту.

Основна частина матеріалу представлена в повній версії доповіді.
Для ознайомлення завантажте PDF-версію доповіді.

 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *