"Галя на Марсі" -…

Галя ось уже четве…

Яким чином журналіст може…

Якщо Ви працюєте ж…

Тиждень молінь за єдність…

По всьому світі від…

Свята Літургія за єдність…

Свята Літургія за є…

Творчість, яка ніколи не…

17 грудня 2019 року…

«
»

SurkovLeaks (part 2): хактивісти опублікували новий дамп пошти приймальні Суркова

Сьогодні український Кіберальянс (прим. ред. – до складу альянсу входять групи хактивістів FalconsFlame, КіберХунта, Trinity і RUH8) опублікував черговий масив даних SurkovLeaks, отриманих із приймальні Апарату помічника Президента Російської Федерації В. Ю. Суркова.

Дамп містить листи раннього періоду (2013-2014 років) і свіжіші архіви за 2015-2016 роки. Новий злив інформації умовно назвали SurkovLeaks (part 2). В основному він присвячений поштовій скриньці pochta_mg@mail.ru. У дампі 336 вхідних та 87 надісланих повідомлень. Загальний об’єм дампу 340 Mб (завантажити).

Міжнародна розвідувальна спільнота InformNapalm провела верифікацію опублікованих даних і прийшла до висновку, що листи справжні.
У ході аналізу отриманої інформації, з допомогою OSINT вдалося встановити конкретного оператора поштової скриньки – з’ясувалося, що це радник В. Суркова Марія Михайлівна Виноградова. Через названу поштову скриньку проходили доволі цікаві й, часом, навіть умовно «секретні» доноси, списки та звіти, хоч основна частина матеріалів поштового дампу рутинна й не дуже інформативна.

InformNapalm підготував короткий огляд найбільш цікавих деталей, які можна знайти в дампі листування, викладеному хактивістами українського Кіберальянсу.

 • Шопінг для канцелярії. Встановлюємо оператора поштової скриньки
 • У дампі є лист, надісланий із пошти приймальні prm_surkova@gov.ru (дамп, який виклали раніше). Так вдалося підтвердити, що людина, яка має доступ до пошти pochta_mg@mail.ru, близька до оточення Суркова.


  Ще один лист із дампа дає додаткову інформацію – особистий телефон оператора пошти й місце близьке до офісу (м. Москва, Театральний проїзд, б. 5).

  За 5-10 хвилин ходи від вказаної адреси (в районі «Дитячого світу») розташована адміністрація Президента РФ. Ще один найближчий об’єкт – друга будівля Федеральної служби безпеки РФ.

  Пошук за номером телефону (+79036621519), що вказаний як контактний у замовленні канцелярського приладдя, виводить на документ із назвою:
  “Управління Президента Російської Федерації із соціально-економічної співпраці з державами-учасницями Співдружності Незалежних Держав, Республікою Абхазія та Республікою Південна Осетія”. У ньому представлені контактні дані, ПІБ та кабінет співробітника.

  Співробітник Апарату помічника президента РФ Марія Виноградова, очевидно, працює в 432 кабінеті.
  Отже, так ми встановили оператора, який обробляє пошту для Владислава Суркова.

  2. Мінські домовленості ( #MinskMonitor ). Відведення важких вогнеметних систем

  На вказану пошту для Владислава Суркова щонайменше двічі приходили плани заходів із виконання положень Протоколу за результатами консультацій Тристоронньої контактної групи. Редакції за 29 і 30 січня 2015 року. В обох редакціях є пункт про відведення на 14 км важких вогнеметних систем (ВВС).
  Нагадуємо, що сам Комплекс заходів із виконання Мінських угод (“Мінськ-2”) було погоджено на саміті в Мінську 11—12 лютого 2015 року, й у відкритих джерелах про пункт відведення ВВС уже нічого не сказано.
  Редакції документів за 29 і 30 січня відрізняються також розширеним описом опорних точок, на які повинні відводитися відповідні сили.
  Нагадуємо, що в жовтні 2015 року інформаційна служба BBC, покликаючись на звіт спостерігачів ОБСЄ, повідомила про наявність у бойовиків сучасної російської важкої вогнеметної системи залпового вогню калібром 220 мм ТОС-1 “Буратіно”. Видання підкреслило, що ТОС-1 виробляють тільки в Російській Федерації, і такі системи не експортувалися в Україну раніше.

  У лютому 2015 року InformNapalm представив інфографіку:
  Топ-10 доказів участі РФ у війні на Донбасі, куди також увійшла російська важка вогнеметна система ТОС-1 “Буратіно”, згідно з даними HUMINT-мережі.

  Крім цього, в обох документах йдеться про передачу Спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ зі сторони ЗС РФ артилерійських розвідувальних комплексів протибатарейної боротьби “для забезпечення режиму контролю і верифікації режиму припинення вогню”.

  3. Кремлівський куратор: “Список пропонованих до заміни керівників т. зв. “міністерств лнр”

  15 грудня 2015 року Владиславу Суркову надіслали списки, а також резюме кандидатів на пости в терористичній організації “лнр”. Це демонструє факт, що прийняття рішень про призначення кандидатур на керівні пости жорстко централізоване й зав’язане на Кремль.

  4. Харків. Спроби дестабілізації ситуації в регіоні

  Досить багато листів у пошті приймальні Суркова присвячені Харкову.
  Дуже цікаві повідомлення про соціальну ситуацію в Харкові й можливості дестабілізації ситуації.
  Наприклад, у доповідній записці за 29 квітня 2015 року під назвою “Комплекс заходів Х” повідомляють, що більшість населення Харківської області дотримується опозиційних Києву поглядів, і пропонують варіанти розхитування ситуації.

  Але вже в червні ситуація кардинально змінилася, зокрема, завдяки роботі СБУ, а також мудрості мешканців Харкова: тренд “Харків, вставай!”, згідно з доповідною, стає неактуальним. Агенти Кремля намагаються виправдати свою неспроможність, представляючи Суркову викривлену картину про “каральні операції”.

  Бувають і курйози, коли робота російської агентури перетинається. Також пишуть скарги Суркову.

  Для поглибленого аналізу ситуації по Харкову рекомендуємо вивчити листи, надіслані в приймальню Суркова з поштової адреси maharinskaya@mail.ru.

  5. Плани федералізації України

  У листуванні знайдено велику кількість довідок, списків і навіть креативних “листівок” від Дениса Пушиліна. Надсилали для Суркова і списки депутатів Верховної Ради України, які виступали з ініціативами, співзвучними проектам федералізації, проекти змін Конституції України й ще багато чого – все це потребує окремого розгляду.

  6. Записки Віталія Лейбіна

  Листи головного редактора журналу «Російський репортер» Віталія Лейбіна для Владислава Суркова – це цілий масив одкровень.
  Наприклад, у листі, підписаному так: “Для В.Ю. відносно секретно. Є імена”, Лейбін повідомляє, що по темі “великої України” він зустрічався з Ігорем Гужвою (холдинг «Вісті»), з яким у нього дружні стосунки. “У нього наша ліцензія на київський «Репортер». Ми йому, до речі, обіцяли допомогу зі сторони європейських друзів по темі свободи слова на Україні», – підкреслює Лейбін у своєму листі.

  Про життя “молодих республік” Віталій Лейбін не сказав нічого для нас нового, але у випадку доповідної записки для Суркова ці факти набувають значно більшої ваги. Він писав про мародерства, торгівлю вугіллям, посадки “на підвал” російських громадян і конфлікт між Захарченком і Ходаковським. Згадав і про роль Рината Ахметова:

  “…Він мені допомагав, коли я просив допомогти відпустити незаконно затриманих журналістів і под. А “інфа” про зв’язки з олігархом може бути на всіх там, хто намагався управляти й господарством займався, і зрозуміло чому – вся область була Рината. До речі, щодо мережі заправок, то, кажуть, що йде переділ на користь Курченка, що і З. (Захарченко – примітка ред.) незадоволений. І, коли я там був, був дефіцит бензину в Донецьку. Ціни трохи знижені, але, однаково, це спекулятивні ціни, вищі від українських, хоч купують, мабуть, у Росії й за російськими цінами. З цим спекулятивним неподобством краще боротися, ніж заохочувати внутрішні сварки й «керувати» переділом. І непогано б взагалі нашим командирам на місці прямо сказати, щоб вони перестали там удавати із себе важливих людей і недоолігархів, ходити з десятками охоронців і їздити на дорогих машинах. Хоч би не демонстрували вже свої провінційні понти”, – резюмує Лейбін в одному з листів Суркову.

  7. Сурков курує ринок ПММ у т. зв. “республіках”

  У пошті також можна знайти факти, що Сурков почав курувати ринок паливно-мастильних матеріалів на території, контрольованій терористичною організацією “днр”. Під його контролем у РФ створюється дочірня компанія, яка купує за біржовими цінами паливо і з допомогою російської залізниці (рос. – РЖД) здійснює митне оформлення й доставку палива в Україну до станцій у Донецькій області. (примітка ред. – у вересні 2016 горіли склади палива й боєкомплекти у вказаному районі). Постачання палива кредитує РОСІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК (банк працює в Криму, на нього накладено санкції). Тобто, створена схема фінансово-економічної діяльності на окупованих територіях, у якій замішані російська дочірня компанія «Республіканської паливної компанії», російська залізниця (рос. – РЖД) і банк РНКБ.

  Можливо, саме ринок паливно-мастильних матеріалів стає одним із приводів для усунення «польових командирів» терористичних бандформувань “лнр/днр”, які то погрожують “секретною флешкою Дрьомова”, то виявляють свавілля в питанні контрабанди палива, вугілля, медикаментів чи наркотичних речовин.

  Нагадуємо, що раніше, 25 жовтня, українські хактивісти також опублікували дамп поштової скриньки приймальні Владислава Суркова prm_surkova@gov.ru. Розмір дампа майже 1 Гб. Автентичність даних підтвердили експерти спільноти InformNapalm. Достовірність опублікованої інформації визнали також інші міжнародні організації й лабораторії, зокрема, Bellingcat та Atlantic Council. Операція під кодовою назвою SurkovLeaks має великий резонанс у закордонних ЗМІ.

  × Disclaimer

  Матеріали були надані  хактивістами  українського Кіберальянсу  на ексклюзивній основі для аналізу та обробки.  Спільнота InformNapalm не несе відповідальності за першоджерела та їхнє походження.

  Аналіз поштового дампа підготували Михайло Кузнецов і Роман Бурко спеціально для сайту міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm. При повному або частковому використанні матеріалу активне посилання на авторів та наш проект обов’язкове.
  (Creative Commons — Attribution 4.0 International — CC BY 4.0 )

  Хочете оперативно отримувати сповіщення про нові розслідування InformNapalm? — підписуйтеся на сторінки розвідувальної спільноти InformNapalm у соцмережах Фейсбук та Твіттер.

  Джерело

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *