Про село Костянтинівка на…

Тут просто чудові…

Про одну хату на…

Ми приїхали на хуті…

Чоловік купив село п'ятсот…

Чоловік купив сел…

З гумором на десятому…

Ми проїхались по се…

Село Тарасівка на Київщині.…

Ми звернули з дорог…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

«
»

Куди дивиться пам’ятник князю Володимиру в Москві. Таємний символізм стратегії Кремля

Замість передмови прочитаймо новину російської служби BBC  за 4 листопада 2016 р., у якій повідомляють, що президент Росії Володимир Путін відкрив пам’ятник князю Володимиру біля стін московського Кремля після кількох місяців суперечок про місце й символізм встановлення гігантського монумента князю Київської Русі в центрі Москви.

Цікаво, що пам’ятник спочатку планували поставити на Воробйових горах, але понад 40 тисяч осіб підписалися під петицією проти монументи, і його вирішили перенести в інше місце.

«Новий пам’ятник — данина пошани нашому видатному предку», — сказав В. Путін, він особисто взяв участь у церемонії відкриття.

«Пам’ятник батькові може бути всюди, де живуть його діти, у цьому немає жодної суперечності, але погано, якщо діти забувають, що в них один батько», — несподівано розвинув думку патріарх Кирило, нарікаючи, що у світі, що його оточує, «розмиваються істини».

«Місце для пам’ятника обрано правильно», — заочно відповіла критикам міністр освіти Ольга Васильєва.

Цікаво, що для встановлення пам’ятника на обраному місці організатори навіть пішли на жертву і відповідно до вимоги ЮНЕСКО зменшили його висоту з 22 метрів до 17,5.

Встановлення пам’ятника Київському князю в центрі Москви спровокувало бурхливу реакцію соціальних мереж. З’явилася маса інтернет-мемів про причини й місце встановлення, але одна цікава деталь лишилася поза увагою користувачів.

Звісно, напрямок погляду князя Володимира зацікавив кількох експертів, але вони вирішили звузити коло своїх припущень, підлаштувавши їх під певні тренди і «скрепи». Наприклад, директор Військово-історичного товариства Владислав Кононов заявив: «Володимир дуже символічно дивиться  на храм Христа Спасителя, по ліву руку від нього Кремль, по праву — бібліотека. Як поєднання трьох начал: просвіта, Церква і влада».

І практично кожен високопоставлений чиновник РФ, що коментує встановлення пам’ятника, згадує про якийсь «символізм», який обов’язково присутній. Ні, це не просто скульптура історичної особи, для керівництва Росії вона несе саме «символізм».

Розвідка відкритих джерел охоплює аналіз інформації з різних сторін і площин. У цьому випадку OSINT-експерти InformNapalm вирішили розглянути питання напрямку погляду встановленого пам’ятника князю Володимиру в ширшому, можна сказати, «геополітичному аспекті». Для цього використали супутникові знімки.


То в яку сторону світу «кинув погляд» Володимир «московський»?
Володимир дивиться на південний-південний-захід.
Продовжимо лінію «погляду» приблизно на 1700 км і потрапляємо в околиці… Стамбулу. Ось вона, мрія всіх правителів Російської імперії – Константинополь і протоки в Середземному морі.
Цікаво, що за одним ходом «погляд» розрізає Україну прямо по лінії, яку адепти «російського світу» вважають територією «новоросії» разом з окупованим РФ Кримом.
От і виходить, що пам’ятник князю Володимиру в Москві – це зовсім не пам’ятник історичної особи, а символічний, а можливо, навіть «сакральний» вказівник амбіцій Путіна та його оточення.

Цікаво, що в ці дні в Стамбулі проходить 62-а сесія Парламентської Асамблеї НАТО.

Матеріал до публікації підготував Кузьма Тутов

(Creative Commons — Attribution 4.0 International — CC BY 4.0 )

Хочете оперативно отримувати сповіщення про нові розслідування InformNapalm? — підписуйтеся на сторінки нашої спільноти у соцмережах Фейсбук та Твіттер.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *