Ідентифіковані мотострілки з Чечні, які брали участь у боях на Донбасі

Ідентифіковані військовослужбовці 17-ї мотострілецької бригади з Чечні, які брали участь у боях на Донбасі влітку-восени 2014 року.  

Міжнародна розвідувальна спільнота InformNapalm продовжує серію публікацій, у яких відкриває імена і персональні дані кадрових військовослужбовців російської армії, що брали участь у неоголошеній війні проти України. У наших матеріалах фігурують і російські військовослужбовці, які влилися до лав незаконних збройних формувань т. зв. «новоросії» в 2015-2016 роках, і офіцери та контрактники, які брали участь у початковій фазі російської агресії на Донбасі влітку-восени 2014 року.

Одне з найчастіше згадуваних з’єднань російської армії – 17-а окрема мотострілецька бригада (в/ч 65384) 58-ї загальновійськової армії Південного військового округу, що дислокується у Чечні в н. п. Шалі. Є багато свідчень «українських походеньок» цієї бригади, зокрема, є дані про її втрати, але названо мало імен російських воєнних злочинців, причетних до загибелі захисників України та цивільного населення.

За результатами нового OSINT-розслідування ідентифіковано чотирьох військовослужбовців 17-ї ОМСБр, які у складі батальйонно-тактичної групи цього з’єднання брали участь у бойових діях на Донбасі в 2014 році.

 • Станіслав Сергєєв

Дата народження 13 грудня 1987 р. Родом із м. Гусиноозьорськ Бурятії. Військовослужбовець-контрактник 17-ї ОМСБр.

У соціальних мережах: «VK 1» (архіви профілюальбому, контактів), «VK 2» (архіви профілюальбому, контактів).

У фотоальбомах С. Сергєєва (позначений червоною стрілкою) є низка прикметних фотографій періоду «українського відрядження 2014»,  фото завантажені у 2016 році, зокрема:

 

 • Фото на фоні КамАЗ-ів 17-ї ОМСБр з тактичними знаками у вигляді білих ідентифікаційних кругів. Подібні ідентифікаційні знаки цієї бригади періоду вторгнення на Донбас у 2014 році ми фіксували й раніше.
 • 2. Фото трьох бойовиків на фоні знищеного БТР-60 з усіма атрибутами «бунтівних шахтарів»  — різноманітна нестатутна форма одягу, білі ідентифікаційні пов’язки.

  3. Фото чотирьох бойовиків у тому самому «шахтарському» амплуа.

  4. Фото «застілля» з товаришами по службі з 17-ї ОМСБр, екіпірованими під бойовиків т. зв. «новоросії» (дані про впізнання одного з них представлені нижче).

  5. Фото з товаришем по службі у польовому таборі тактичної групи 17-ї бригади (дані про впізнання другого представлені нижче).

  • Вадим Ярославцев

  Д/н 1990 р. Родом із м. Ульяновськ. Освіта: Інститут військового навчання (ІВО) при Тольяттінському держуніверситеті – 2013 р. Офіцер 17-ї ОМСБр у званні старшого лейтенанта.

  У соціальних мережах: «VK» (архіви профілюальбому, контактів), «OK«.

   

   

   

  В. Ярославцева впізнали (позначений синьою стрілкою) на фотографії «застілля» згаданого вище фігуранта С. Сергєєва

   

  • Григорій Ковальчук

  Д/н 24 квітня. Родом із м. Адлер. Станом на 2014 рік військовослужбовець 17-ї ОМСБр.

  У соціальних мережах «VK» (архіви профілю, загального альбому, військового альбому, контактів). Занесений у базу воєнних злочинців Центру «Миротворець«.

  У фотоальбомах Г. Ковальчука (позначений зеленою стрілкою) є низка прикметних фотографій періоду «українського відрядження 2014»,  завантажених ще у 2014 році. Зокрема:

   

 • Фото колони тактичної групи 17-ї ОМСБр  з тактичними знаками у вигляді білих ідентифікаційних кругів.
 • 2. Фото польового табору постоянки російських агресорів у різноманітній нестатутній військовій формі.

  3. Фото з товаришем по службі у лісосмузі в нестатутному одязі з білими ідентифікаційними пов’язками на ногах (дані про впізнання другого представлені нижче).

  4. Фото з товаришем по службі, на якому Г. Ковальчук позує в неохайному вигляді з «брутальною» борідкою

  5. Фото – Г. Ковальчук зі згаданим вище товаришем по службі С. Сергєєвим у польовому таборі тактичної групи 17-ї бригади.

  6. Фотоскрін пам’ятника із Шалі, на якому фіксується 9 прізвищ вбитих на Донбасі військовослужбовців 17-ї бригади з коментарем «…вічна пам’ять!».

    

   

  • Карен (Джага) Шахламджян

  Д/н 1993 р. Родом із м. Сочі. Станом на 2014-2016 роки військовослужбовець-контрактник 17-ї ОМСБр.

  Напевно «найскромніший» і обережний у плані самопіару. У соціальних мережах «ОК» (архіви профілю, альбому, контактів). Та це не завадило його дружині Венері Погосян (архіви профілю, альбому, контактів) прокоментувати низку фотографій товаришів по службі чоловіка, що спростило процес їхнього впізнання.

  К. Шахламджяна впізнали (позначений жовтою стрілкою) на кількох фотографіях періоду «українського відрядження 2014» в альбомі згаданого вище Г. Ковальчука.

   

  • Склад і озброєння 17-ї ОМСБр

   17-а окрема гвардійська мотострілецька бригада, в/ч 65384 (Шалі, Чеченська Республіка)

    

   Склад: Управління, 1-й мотострілецький батальйон, 2-й мотострілецький батальйон, 3-й мотострілецький батальйон, батальйон СпП, стрілецька рота (снайперів), танковий батальйон, 1-й гаубичний самохідно-артилерійський дивізіон, 2-й гаубичний самохідно-артилерійський дивізіон, реактивний артилерійський дивізіон, протитанковий артилерійський дивізіон, зенітний ракетний дивізіон, зенітний ракетно-артилерійський дивізіон, розвідувальний батальйон, рота БПЛА, інженерно-саперний батальйон, рота РХБЗ, батальйон управління (зв’язку), рота РЕБ, батарея управління і артилерійської розвідки (начальника артилерії), взвод управління і радіолокаційної розвідки (начальника протиповітряної оборони), взвод управління (начальника розвідувального відділення), ремонтно-відновлювальний батальйон, батальйон матеріального забезпечення, комендантська рота, медична рота, взвод інструкторів, взвод тренажерів, полігон, оркестр.

   Озброєння: 40 од. Т-72Б3, 1 од. Т-72БК, 159 од. БТ-ЛБМ 6МБ і БТ-ЛБ ВМК, 6 од. ГАЗ-233014 СТС ”Тигр”, 18 од. БМ-21 «Град» і 2Б26 «Град», 36 од. 152 мм сг 2С19 «Мста-С», 18 од. 120 мм мінометів 2С12 «Сани», 12 од. 100 мм гармат МТ-12 «Рапіра», 12 од. самохідних птрк 9П149 «Штурм-С», 11 од. БТР-80, 4 од. БРДМ-2, 12 од. БМ 9А33БМ2(3) «Оса», 6 од. БМ 9А34(35) «Стріла-10», 6 од. ЗСУ 2С6М «Тунгуска», 27 од. ПЗРК 9К38 «Іґла».

   Джерело: milkavkaz.net

  Нагадуємо, що 17-а ОМСБр фігурувала у 10 епізодах розслідувань InformNapalm, в основному в публікаціях, пов’язаних із фактами вторгнення і участі у боях на Донбасі влітку-восени 2014 року:

  База даних з доказами участі кадрових військовослужбовців ЗС РФ у бойових діях в Україні

  Нагадуємо, що відеопрезентація цієї бази даних була представлена на ПА НАТО у Стамбулі 19 листопада 2016 р.

  Матеріал до публікації підготовлено на основі власного OSINT-розслідування волонтерами міжнародної спільноти InformNapalm.

  Автор матеріалу: Іраклій Комахідзе 

  Інформація підготовлена спеціально для сайту InformNapalm.org. При повному або частковому використанні матеріалу активне посилання на автора і статтю на сайті обов’язкове.
  (Creative Commons — Attribution 4.0 International — CC BY 4.0 )

  Хочете оперативно отримувати сповіщення про нові розслідування InformNapalm? — підписуйтеся на сторінки нашої спільноти у соцмережах Фейсбук та Твіттер.

  Джерело

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *