За активної участі Генеральної прокуратури України не допущено вибуття із власності держави в особі Національної академії наук України комплексу нежитлових приміщень загальною площею понад 27 тис кв м

Органами прокуратури здійснено вступ у справу за позовом акціонерного товариства до науково-дослідного інституту у складі Національної академії наук України про визнання права власності на нерухоме майно та скасування державної реєстрації на нього.

Унаслідок ініціювання зазначеного позову комерційна структура мала намір визнати право власності на приміщення загальною площею 174 кв м, які є частиною адміністративно-лабораторного корпусу, закріпленого за ДП «Інститут монокристалів» на праві оперативного управління.

Одночасно з вимогою про визнання права власності на невелике приміщення у позові також містилися вимоги про скасування рішення про реєстрацію права державної власності та свідоцтва про право власності за Державою Україна в цілому на комплекс нежитлових будівель загальною площею 27 218,3 кв м.

Завдяки активній участі органів прокуратури у судовому розгляді вказаної справи у першій та апеляційній інстанціях попереджено безпідставне вибуття із державної власності нерухомого майна.

У подальшому, за принципової позиції Генеральної прокуратури України, Вищий господарський суд України дійшов висновку про належність державі в особі Національної академії наук України права власності на комплекс приміщень, законність проведеної державної реєстрації, відсутність порушень прав позивача внаслідок її проведення та безпідставність заявлених позовних вимог. За результатами касаційного розгляду рішення про відмову в позові залишено в силі.

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

Джерело