Кернесюґенд

м. Харків, вул. Д…

В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

РЕАЛІЇ, ЯКИХ НЕ ХОЧЕМО…

Творився часопис пі…

Хто вони, кобзарі ХХІ…

Запрошуємо ознайоми…

Дуже часто читач дивує…

Сьогодні ми погово…

Пішов з життя багаторічний…

З сумом повідомляєм…

Населення: світ і Україна

Майже 4 000 народів…

Шаровари - це одяг…

Підставою для нашо…

«
»

Волонтери ідентифікували бойовика «Ольхон», ватажка т. зв. «підрозділу СпП «Новоросія»

Блогери-розслідувачі не раз намагалися ідентифікувати особу громадянина РФ, ватажка так званої групи «спецназу Новоросії» з позивним «Ольхон». Та щоразу залишалася недомовленість і сумнів у достовірності аналізу. Сьогодні активісти Дмитро Лисунов і Олег Батурін у своєму авторському OSINT-розслідуванні викладуть власну версію ідентифікації особи воєнного злочинця «Ольхона». Незважаючи на те, що «Ольхон» вже покинув окуповану територію Донбасу і зайнявся бізнесом в Москві, він продовжує залишатися медійної фігурою і зустрічатися з одіозним пропагандистом Гремом Філіпсом, який часто знімає з ним відеоінтерв’ю. Ідентифікація «Ольхона» може зацікавити не тільки українських читачів, а й чинних маріонеткових ватажків «ЛНР / ДНР», до яких «Ольхон» виступає в жорсткій опозиції, як Ігор Гіркін, критикуючи їх на відстані.

У листопаді 2016 російське видання «Московський Комсомолець» опублікувало матеріал: «Сейф з «донбаської бомбою»: як зберігають дані добровольців з Росії», в якому автори публікації намагалися «залатати» інформаційні діри.

Російські журналісти, самі того не бажаючи, трохи відкрили завісу теми «відпускників» та російських найманців на Донбасі. При цьому витік інформації з організації «Союз добровольців Донбасу» дав поштовх до нових розслідувань. Результати одного з них допомогли встановити особу ще одного воєнного злочинця, ватажка так званого «СпП Новоросії».

З початку воєнної агресії Російської Федерації цей підрозділ відомий не тільки завдяки збору «фінансової допомоги» від росіян для підтримки терористичної діяльності на території України, проведення набору і навчання бойовиків-«новобранців», а й своїми численними злочинами проти людяності. Бойовики «Ольхона» були причетні до численних випадків мародерства і тортур мирного населення на окупованій частині Донбасу. Рік тому в інтернеті було опубліковано відео, в якому «Ольхон» забиває до смерті жителя селища Комунар Донецької області Олексія Фрумкіна, який зник наприкінці 2014 року.

Встановити особу «Ольхона» не вдавалося до останнього часу. Своє ім’я бойовик ретельно приховував, з’являючись на публіці виключно в масці. На сайті «Миротворець» також з’явилися фото і дані «Ольхона», але ім’я було зазначено не правильно.

Після дорозвідки і уточнення інформації встановлено, що за позивним «Ольхон» ховається громадянин Російської Федерації Тхоржевський Максим Петрович, 31 грудня 1974 року народження, уродженець м. Усть-Каменогорськ (Казахстан). Сторінка ВКонтакті: https: //vk.com/id143259979, спільнота https://vk.com/olhon.

Воював в Чеченській республіці в 1995, 2000-2003 і 2005 роках. Терміни його «відряджень» становили від 3 до 6 місяців. У 2005-2008 роках проходив військову службу в 24-а ОБрСпП ГРУ ГШ РФ (в/ч 55433) на посаді командира відділення розвідки (старший сержант). Військовослужбовець спецназу ГРУ ГШ РФ, на цей момент звільнений.

Бойовик «Алабай» одного разу згадав про бажання «Ольхона» перейти з 24 ОБрСпП ГРУ ГШ РФ у 45-й окремий гвардійський полк спеціального призначення, а також розмістив в 2016 році фото «Ольхона» в соцмережі, що дало змогу встановити його особу.

Фото для порівняння:

 

Цікавою сторінкою біографії Максима Тхоржевського є те, що його батько – Петро Тхоржевський служив на підводному човні, а дід був військовим, інший дід (по батьку) був репресований. Рідний дядько «Ольхона» пройшов війну в Афганістані танкістом, командував взводом, а потім ротою. Позивний «Ольхон» Максим узяв за назвою острова на Байкалі. До подій в Україні він жив у Новосибірську. За завданням кураторів з ГРУ ГШ РФ прибув на Донбас в травні-червні 2014 року.

Найперші згадки про «Ольхона» припадають на період між 10 серпня і груднем 2015 року. На початку грудня 2015-го на нього було організовано замах, в якому «Ольхона» врятував бронежилет. Організаторами замаху були люди з близького оточення ватажка ТО «ДНР» Олександра Захарченка. Стріляли в «Ольхона» в темний час доби з автомобіля без номерних знаків. «Ольхон» вирішив не чекати на ліфт і на початку 2016 року повернувся до РФ, влаштувався в Москві. 5 грудня 2016 року оголосив про створення власної «будівельної компанії» для виконання держконтрактів у Москві та області (СК «Ольхон»). Засновником фірми є його батько (Петро Тхоржевський).

«Ольхон» особисто знайомий з «Вагнером» – колишнім російським офіцером, який створив найбільшу приватну військову компанію Росії, якій приписують знищення цілої низки ватажків «ДНР» і «ЛНР», які вийшли з-під контролю, зокрема, Олексія Мозгового і Павла Дрьомова. За інформацією російського сайту «Фонтанка», під ім’ям «Вагнер» ховається підполковник запасу Дмитро Уткін.

Цікаво, що в роду «Ольхона» є Герой Радянського Союзу. Мова про двоюрідного брата батька «Ольхона» Олександра Івановича Тхоржевського уродженця Фастівського району Київської області (25.02.1925 – 15.02.1945), похованого в братській могилі в селищі Славський Калінінградській області.

Все це, можливо, так і залишилося б таємницею за сімома печатями, якби недавно «Ольхон» не вступив до лав «Союзу добровольців Донбасу». Про витік звідти стало відомо після того, як влітку 2016 року на сайті «Миротворець» був розміщений дамп поштової скриньки співробітниці «СДД» Марії Коледи. У ньому були біографічні дані цілої низки російських найманців, які брали участь в бойових діях проти України на Донбасі і подавали заявку на членство в «Союзі».

Цей факт викликав хвилю обурення серед членів «СДД», наслідком чого стало виключення одного з них, колишнього офіцера ФСБ РФ Ігоря Машкова з організації. Пізніше в «СДД» виправдовувалися, що витік стався не з їхньої провини, оскільки анкети добровольців нібито «зберігаються виключно в паперовому вигляді», що не відповідає дійсності. У цьому ми могли переконатися, отримавши встановлені дані «Ольхона» з доказами його належності до ГРУ ГШ РФ, а пізніше і до «Союзу добровольців Донбасу».

На цей момент встановлено, що підрозділи типу «Ольхон», «Троя» і тому подібні створювалися для маскування і легендування дій структур ГРУ ГШ РФ на Донбасі.

Як ліричний відступ: варто зазначити, що ідея колишнього «прем’єр-міністра» терористичного анклаву «ДНР», генерал-майора ФСБ РФ, а в цивільному житті – політтехнолога Олександра Бородая створити в Росії громадську організацію «Союз добровольців Донбасу» була чудовою. До цього ще нікому не вдавалося зібрати найбільш повну базу даних анкет російських терористів, які воювали в Україні під контролем російських спецслужб. Витік цих даних сприяє повному контролю даних всіх осіб, які брали участь в авантюрному «проект Новоросія» помічника президента РФ Владіслава Суркова.

Матеріал підготували  Олег Батурін і Дмитро Лисунов, ГО «Європростір».

Переклад: Alex Man

Інформація підготовлена спеціально для сайту InformNapalm.org. При повному або частковому використанні матеріалу активне посилання на автора і статтю на сайті обов’язкове.
(Creative Commons — Attribution 4.0 International — CC BY 4.0 )

Щоб оперативно отримувати сповіщення про нові розслідування InformNapalm, підписуйтеся на сторінки нашої спільноти у соцмережах Фейсбук та Твіттер.

Закликаємо читачів активно ділитися нашими публікаціями в соціальних мережах. Винесення матеріалів розслідувань в публічну площину здатне переломити хід інформаційного та бойового протистояння.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *