Вищий спеціалізований суд України визначив, який суд розглядатиме обвинувальний акт щодо поліцейського Сергія Олійника

Вищий спеціалізований суд України визначив територіальну підсудність кримінального провадження відносно співробітника Управління патрульної поліції в м. Києві Сергія Олійника за Голосіївським районним судом м. Києва.

Таке рішення ВССУ ухвалив на засіданні у середу, 22 лютого 2017 року.

Вказаним рішенням ВССУ підтвердив, що прокуратура міста Києва правильно визначила підсудність у кримінальному провадженні, направивши обвинувальний акт для розгляду по суті до Голосіївського райсуду столиці, оскільки найбільш тяжкий злочин завершений саме на території цього району. Водночас клопотання сторони захисту щодо підсудності вказаного кримінального провадження за Києво-Святошинським судом Київської області задоволено не було.

Зважаючи на те, що термін діїзапобіжного заходу та відсторонення С. Олійника від посади завершуються 27 лютого 2017 року, прокуратура міста Києва в межах компетенції вживає заходи для найскорішого призначення підготовчого засідання, звернувшись до суду з відповідним листом.

Нагадаємо, 7 лютого 2016 року у Києві під час переслідування автомобіля БМВ співробітник Управління патрульної поліції в м. Києві С. Олійник перевищив службові повноваження та в порушення встановленого законом порядку здійснив постріли з табельної зброї, внаслідок чого 17-річний пасажир автомобіля отримав смертельне вогнепальне поранення.

22 грудня 2016 прокуратура міста Києва скерувала до суду обвинувальний акт стосовно С. Олійника до Голосіївського райсуду Києва за обвинуваченням в умисному вбивстві (ч. 1 ст. 115 КК України), замаху на вбивство, вчиненому способом, небезпечним для життя багатьох осіб (ч. 2 ст. 15, п. 5 ч. 2 ст. 115 КК України) та перевищенні службових повноважень (ч. 2 ст. 365 КК України).

30 грудня 2016 Голосіївський райсуд задовольнив клопотання прокурора щодо продовження строку запобіжного заходу підозрюваному у вигляді особистого зобов’язання та відсторонення від посади до 27.02.2017 та направив матеріали кримінального провадження в Апеляційний суд Києвадля визначення підсудності.

Апеляційний суд міста Києва у свою чергу передав ці матеріали для визначення підсудності до Вищого спеціалізованого суду України.

За матеріалами прес-служби прокуратури міста Києва

Джерело