(ВІДЕО) У прикордонному відомстві триває розвиток безпілотної авіації, це черговий крок удосконалення системи охорони кордону

На сьогодні прикордонна авіація активно застосовується для повітряного моніторингу державного кордону, прикордонних контрольованих районів, висвітлення надводної обстановки у В(М)ЕЗ України, територіального моря та української частини вод Азовського моря.

Як результат, екіпажі патрульних літаків «Diamond» викрили більше 60 місць незаконного видобутку бурштину, майже 40 місць базування та посадки МЛА, виявили 83 надводні цілі, турецьку та українську браконьєрські шхуни.

Однак досвід останніх років однозначно вимагає також широкого використання безпілотних авіаційних систем в охороні державного кордону для виконання більшого спектру завдань.

Так, у 2016 році завдяки використанню БПЛА, що вже є на озброєнні в охоронців кордону, було зафіксовано 25 правопорушень і, як результат, затримано 27 порушників, виявлено 10 ящиків (5,2 тисяч пачок) сигарет, 6 одиниць маломірних плавзасобів та вилучено 1 мотоблок.

Використання безпілотників можливе як вдень, так і вночі, а також в першу чергу у віддалених та важкодоступних районах. При цьому видова інформація в реальному часі передається на пункти управління з відстані 20 км. Вони можуть застосовуватися на усіх ділянках кордону нашої країни.

Окремо відмітимо, що наприкінці минулого року Президент України, Верховний Головнокомандувач ЗС України, вручив військовослужбовцям Держприкордонслужби 6 безпілотних авіаційних комплексів, а це загалом 18 БПЛА. Отримана новітня техніка дозволить значно підвищити ефективність під час виконання завдань з охорони кордонів держави та лінії розмежування в межах Донецької та Луганської областей. Нині відбувається підготовка перших екіпажів безпілотних авіаційних комплексів, які вже пройшли теоретичний курс, а в даний час приступають до практичного використання авіаційних технічних засобів.

 

Джерело