Обличчям Дня вишиванки в Торонто стала найкрасивіша українка Канади

Обличчям Дня вишиванки в Торонто стала переможниця конкурсу Miss Ukrainian Canada​ 2016 Ірина Житарюк, родом із Чернівців. Про це йдеться на Facebook-сторінці Vyshyvane Toronto.

Раніше найкрасивіша представниця української діаспори у Канаді уже долучилася до загальносвітового флешмобу «Вишиванка єднає українців», передає VIDIA.

Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня (будній день). Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив’язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен бажаючий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи чи садочка.

Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. А поштовхом до реалізації ідеї та святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на пари, як і чимало інших студентів. Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.

Нагадаємо, українці з 17 країн знялися в атмосферному ролику до Дня вишиванки.

Джерело