У Відні відкрилась виставка дитячих малюнків «Чорнобильська катастрофа: 30 (+1) років опісля – що далі?»

  • Автор допису:

24 квітня у Відні відкрилась виставка дитячих малюнків Всеукраїнського конкурсу Бюро УГКЦ з питань екології «Чорнобильська катастрофа: 30 років опісля – що далі?». Ця неординарна подія зібрала широкі кола громадськості, світу науки та політики, екологічних організацій Австрії, а також представників різних Церков та релігій.

Проф. д-р Володимир Шеремета у вступній промові розповів про мету та завдання виставки у Відні та Конкурсу для учнівської та студентської молоді, в якому минулого року взяли участь понад 1500 школярів та студентів з різних регіонів України. Очільник Екологічної комісії висловив сподівання, що виставка внесе свою лепту в збереженні правди про Чорнобильську катастрофу і не лиш приверне увагу до трагічних соціально-

економічних та екологічних  наслідків Чорнобиля, але й спричиниться до мобілізування зусиль громадськості в Україні, Австрії та інших країнах для сталого розвитку і збереження створіння.

У своєму вітальному слові, пан д-р Олександр Щерба, посол України в Австрії, поділився своїми особистими спогадами про Чорнобильську катастрофу,  а також наголосив на тому, що Україна не лиш країна, яка в особливий спосіб асоціюється з глобальною атомною катастрофою, але насамперед країна, героїчними зусиллями народу якої були врятовані інші країни від згубних наслідків аварії на ЧАЕС.

Пані проф. д-р Інгеборн Габріель, керівник інституту Соціальної етики Віденського університету, звернулась зі словами вдячності до організаторів та наголосила на важливості заходу для плекання «культури спогадів про Чорнобильську катастрофу, культури, яка би не допустила подібного атомного лиха».

Виставка організована Бюро з питань екології Української Греко-Католицької Церкви за підтримки Міжнародного екологічного об’єднання «Відповідальність за створіння» і проходить у Відні під патронатом Мінприроди України, посольства України в Австрії та української греко-католицької громади в Австрії від 24 до 28 квітня 2017 р.

В рамках виставки запрограмовані різні заходи, серед яких зустрічі з ліквідаторами Чорнобильської катастрофи, демонстрація фільмів про Чорнобильську катастрофу тощо. Духовним стержнем програми стане екуменічне Богослужіння за жертв Чорнобильської катастрофи в Українській Греко-Католицькій Церкві св. Варвари у Відні 26 квітня 2017 р.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології

Джерело