На Донеччині розкрито схему постачання товарів на тимчасово непідконтрольну територію за сприяння посадовців митних органів (ФОТО)

Слідчим управлінням прокуратури Донецької області розслідується кримінальне провадження за ч. 2 ст. 15 (замах на злочин), ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна), ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) та ч.2 ст. 258-5 (фінансування тероризму) КК України.

Установлено, що за сприяння представників митних органів функціонує схема незаконного відшкодування ПДВ та вивезення товарів на тимчасово непідконтрольну Україні територію, а саме у м. Донецьк.

Як встановили слідчі, на території України через підприємства здійснюється придбання продовольчих товарів (цукру, олії, шампанського тощо). Для надання легального вигляду операціям через підконтрольні фігурантам офшорні фірми підписують контракти на реалізацію вказаної продукції до Грузії. Насправді продукція, перетнувши митний кордон України, через територію Російської Федерації потрапляє до Донецька, де реалізується підприємствами, які зареєстровані в так званій «ДНР». Оформлення вказаних товарів проводиться в режимі «імпорт» зі сплатою всіх обов’язкових митних платежів до бюджету терористів.

В подальшому, через фіктивні зовнішньоекономічні операції, підконтрольні структури фігурантів звертаються до органів Державної фіскальної служби для здійснення відшкодування ПДВ. На теперішній час встановлені факти незаконного відшкодування ПДВ на суму понад 2 млн грн.

У вівторок, 13 червня, прокуратурою Донецької області спільно з працівниками СБУ проведено 33 обшуки (на території Донецької, Київської та Харківської областей) за місцями мешкання фігурантів, у їх автомобілях, на складах, офісах та Донецькій митниці, під час яких вилучені печатки підприємств, бухгалтерію, комп’ютерну техніку, грошові кошти у сумі 53 тис доларів США та 250 тис грн. На рахунки підприємств накладено арешти. Після проведених обшуків 4 фігурантів затримано.

У середу, 14 червня, оголошено підозри у вчиненні вказаних правопорушень 7 учасникам злочинної схеми.

Слідство триває.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

За матеріалами прес-служби прокуратури Донецької області

Джерело