Анатолій Матіос: Проводиться 151 обшук в приміщеннях, які належать екс-міністру доходів і зборів України О. Клименку (ФОТО)

Головна військова прокуратура Генеральної прокуратури України спільно з Департаментом захисту економіки Нацполіціі України та спецпідрозділом «Корд» проводить «другу хвилю» реалізації у справі екс-податківців часів злочинної організації Януковича-Клименка. Про це в п’ятницю, 14 липня 2017 року, під час спільного брифінгу повідомили заступник Генерального прокурора України – Головний військовий прокурор Анатолій Матіос та міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

Анатолій Матіос повідомив, що протягом 2011-2013 років колишній міністр доходів і зборів України О. Клименко створив ряд офшорних компаній, кінцевим власником яких був його батько. Вкрадені через злочинні схеми з податкових майданчиків державні кошти в сумі понад 788 млн доларів були легалізовані О. Клименком та його співучасниками в європейських банках та перераховані на рахунки групи компаній «Юнісон», медіа-холдинга «Вести» та двох компаній з управління активами, власниками яких була родина О. Клименка та які обслуговували «сім’ю» В. Януковича.

«Група компаній «Юнісон» на заведені з офшорів гроші купила 78 елітних квартир у Києві, Одесі та Донецьку, 28 офісних приміщень, 5 будинків, 41 паркомісце, 11 земельних ділянок у найелітніших районах Києва і області, Одесі та Донецьку, 23 елітних автомобіля починаючи від Бентлі, 3 поверхи ТРЦ "Гулівер" і 1 тис. залізничних вагонів, які до сьогодні приносили дохід Клименку і були основним джерелом фінансування медиахолдингу «Вести», – зазначив Анатолій Матіос та додав, що для захисту награбованого була створена охоронна фірма «СКІФ» з числа колишніх правоохоронців.

Головний військовий прокурор поінформував, що наразі проводиться 151 обшук в приміщеннях, які належать екс-міністру О. Клименку, у тому числі в офісному центрі «Гулівер» у місті Києві, декілька поверхів якого є власністю екс-міністра та членів його родини.

«За результатами обшуків будуть прийняті процесуальні рішення про затримання кола осіб, які активно до сьогоднішнього дня обслуговують інтереси Клименка і продовжують легалізовувати вкрадені у українського народу кошти», – повідомив Анатолій Матіос.

Також він нагадав, по цій справі вже оголошені підозри 56 екс-податківцям, частина із яких знаходиться в міжнародному розшуку.

 

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *