У Харкові освятили нижній храм Катедрального собору УГКЦ (фоторепортаж) (оновлюється)

У ці дні у Харкові можна спостерігати, як росте усе добре. Спочатку, більше двадцяти років тому, невеличка тутешня громада вірних УГКЦ молилася під відкритим небом. Потім збиралися у малесенькому вагончику, згодом – у каплиці, а 13 липня 2017 року було освячено нижній храм величного собору. Вірні кажуть, що приміщення змінювались разом із кількістю людей, колись поміщалися у вагончику, а зараз мають великий храм.

Парафія св. Миколая Чудотворця м. Харкова пройшла довгий і непростий шлях. Отець Микола Семенович служить тут від заснування. Були і переслідування, і зневаги, і перешкоди для будівництва храму, але Господь завжди був з ними, немов з тим “маленьким стадом”.

Понад 10 років при парафії місійно служать сестри св. Йосифа. Сестра Емілія приїхала сюди першою. Пригадує, як цілі дні проводила на церковному подвір’ї, молячись і просячи проводу у Пречистої Діви Марії. Було складно, особливо, коли дивилась на маленький вагончик. А цього року вона приїхала на урочисте освячення нижнього храму свв. Верховних апостолів Петра і Павла, дякуючи Богові за цей великий дар.

У 2014 році було створено Харківський екзархат і призначено екзархом владику Василія (Тучапця). У 2015 році було освячено наріжний камінь і відновилося будівництво собору. Старше покоління часто звертало свої очі у сторону будови, говорячи: “Ото би дочекатися, хоча б ми дочекалися і побачили, яким він буде, наш собор!” І дочекалися. Освячення було особливо урочистим, адже його здійснив Папський посланець кардинал Леонардо Сандрі, Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, Папський Нунцій Клаудіо Гуджеротті, за участю Екзарха Харківського Василія, Владики РКЦ Яна (Собіло), понад 30 священиків. У святковому богослужіння взяли участь Протоігумен оо Василіян в Україні о. Йоан Школик, Генеральна настоятелька Сестер св. Йосифа ОПДМ с. Єлисавета (Бігун) разом із спільнотою сестер зі Львова.

Надзвичайно приємно, що розділили радість харківських греко-католиків і православні брати: Архиєпископ Ігор, Харківсько-Полтавська єпархія УАПЦ та владика Митрофан, УПЦ КП.

Відвідуючи Харків, гарно видно, як росте усе добре, що добро непереможне, що ніхто не може завадити Божим планам.

Уляна Стеців-Тимчук

Фоторепортаж Миколи Бузенка

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *