У Заздрості відбувся реколекційно-методичний семінар для вчителів англійської мови

  • Автор допису:

“God Вless America” – під такою назвою 15-17 вересня на базі Музейно-меморіального комплексу імені патріарха Йосифа Сліпого, що в Заздрості на Тернопільщині, відбувся реколекційно-методичний семінар для вчителів англійської мови. Захід організовано за ініціaтиви Релігійного товариства українців-католиків «Свята Софія» (США) у співпраці з Менор-коледжем (Філадельфія, США). Захід підтримали Тернопільсько-Зборівська митрополія УГКЦ, Тернопільська обласна державна адміністрація, Тернопільська обласна рада та Теребовлянська районна адміністрація.

19 учителів із Київської, Тернопільської, Львівської та Одеської областей мали нагоду детальніше ознайомитися із системою освіти в США; проаналізувати виклики та труднощі, з якими доводиться зіштовхуватися їхнім колегам-педагогам у загальноосвітніх школах Америки; пізнати специфіку начального процесу у приватних, а головно католицьких школах та університетах цієї держави; простежити історію українських католицьких шкіл та вишів у Філадельфійській архиєпархії УГКЦ; перевірити свої знання американської історії та культури; отримати методичні посібники з планування активного відпочинку з англійською мовою; переглянути історичний фільм про становлення християнського суспільства в США. 

Окрему увагу було присвячено покликанню вчителя у світлі Євангелія. Педагоги мали нагоду молитися англійською мовою, заслухати семінар «Ісус ‒ досконалий Учитель», взяти участь у прощі до Марійського духовного центру в Зарваниці, стати слухачами реколекційної науки «Ідіть і навчайте всі народи», а також пізнати особу патріарха Йосифа Сліпого як вчителя та поліглота. Майстер-класи вели: о. д-р Мартин Хомів, сотрудник катедрального собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці м. Тернополя, та д-р Ірина Іванкович, викладач англійської мови Менор-коледжу (США).

У своєму листі до учасників заходу Блаженніший Святослав зокрема зазначив: «Учитель – це не просто професія, це покликання. Учитель іноземної мови – це також посол іншої культури, який відкриває своїм учням знання про інший світ. Тому радію, що сьогодні ви матимете нагоду глибше пізнати і згодом донести у своїх класах знання про американську систему освіти та особливо її християнський вимір. Місце, в якому відбувається цей семінар ‒ місце народження слуги Божого Йосифа Сліпого, який, до слова, був надзвичайно вимогливим професором і сам вільно володів кількома іноземними мовами, ‒ спонукатиме вас до молитви. Присутність і наука священика – духовного вчителя – дасть вам можливість поглянути на своє покликання педагога через Слово Боже та через призму Євангелія».

На завершення програми учасники семінару отримали сертифікати та пакет інформаційних матеріалів.

Прес-служба Товариства «Свята Софія» США

Джерело