28 лютого – Кобзарський…

Запрошуємо всіх 28…

"Галя на Марсі" -…

Галя ось уже четве…

Яким чином журналіст може…

Якщо Ви працюєте ж…

Тиждень молінь за єдність…

По всьому світі від…

Свята Літургія за єдність…

Свята Літургія за є…

«
»

Деркул: у витоків конярства Луганщини Деркульський кінний завод № 63 на …

Деркул: у витоків конярства Луганщини

Деркульський кінний завод № 63 на Луганщині один з найстаріших агропідприємств в Україні, якому у жовтні 2017 року виповнюється 250 років. До ювілею Державним Архівом Луганської області підготовлено документальну он-лайн виставку http://lg.archives.gov.ua/pages/expo.html .
22 квітня 1765 року Катерина II підписала Указ про його будівництво, тому для спорудження заводу був вибраний хутір Данилів поблизу річки Деркул, а 25 жовтня 1767 року завод був відкритий, приймаючи вже перших коней- данських, німецьких, перських, іспанських, англійських, угорських, неаполітанських, російських та ін.
У 1777 році на заводі знаходилося вже 469 коней, а в 1787 році – 881 голів, саме тому це була найбільша кількість племінних коней серед найстародавніших кінних заводів. Коней спеціально вирощували задля забезпечення молодняком військової кавалерії, а найкращі були призначені для придворної стайні. З 1843 року коні заводу були поліпшувачами поміщицько-селянського конярства. Козаки за сотні верст вели своїх кобил для злучки з жеребцями заводу. В кінці дев’ятнадцятого століття кінний завод перейшов на вирощування і виведення чистокровних порід коней.
На території Деркульского кінного заводу знаходиться комплекс пам’яток архітектури та містобудування 18-19 століть, що мають національне значення. Серед них є пам’ятники унікальні, що не мають аналогів в світі. Це центральна тренерська стайня – кінець 18- початок 19 століть, тренувальний (Японський) манеж – 1897 роки, адміністративна будівля (контора) – 1828 роки, паркова зона зі ставком – 19 століття.
Робочий колектив кінного заводу завжди йшов попереду в боротьбі за утвердження нових соціально-економічних відносин на селі.
У 1945 році на базі Деркульського кінного заводу відкривається всесоюзна школа тренерів жокеїв, де проходили теоретичну і практичну підготовку представники більшості кінних заводів СРСР.
На сьогоднішній день Деркульський кінний завод у складі ДП «Конярство України» продовжує вирощувати коней чистокровної верхової породи та української верхової породи. Протягом останніх років Деркульський кінний завод продає високоякісних коней на різних аукціонах, яких із задоволенням купують і кіннозаводчики, і спортсмени, і любителі кінного спорту на Україні, а також покупці з багатьох країн світу. Коні Деркульського заводу показують хороші результати на різних іподромах, а також у змаганнях з кінного спорту, що є безпосердньою гордістю Луганщини.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *