Дуже часто читач дивує…

Сьогодні ми погово…

Пішов з життя багаторічний…

З сумом повідомляєм…

Населення: світ і Україна

Майже 4 000 народів…

Шаровари - це одяг…

Підставою для нашо…

ДО УВАГИ!

Зважаючи на каранти…

«
»

Генпрокуратура повідомила про підозру трьом колишнім високопосадовцям Міністерства внутрішніх справ України

Департаментом спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами перевищення влади та службових повноважень колишніми службовими особами вищих органів державної влади та працівниками правоохоронних органів у період листопада 2013 року – лютого 2014 року, що призвело до масових жертв серед цивільних учасників акцій протесту, а також за іншими фактами вчинення незаконної протидії протестним акціям. Зокрема надання колишніми службовими особами Департаменту громадської безпеки Міністерства внутрішніх справ України неправомірної вигоди працівникам правоохоронних органів, задіяним в охороні громадського порядку під час акцій протесту громадян, які відбувалися у центральній частині м. Києва у період грудня 2013 року – лютого 2014 року, за вчинення ними, в інтересах третіх осіб, дій з використанням наданої їм влади та службового становища, вчинених за попередньою змовою у складі організованої групи, пособництва заподіяння смерті більше двох осіб, вчиненого способом, небезпечним для життя багатьох осіб у складі організованої групи, а також незаконного перешкоджання проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій, перевищення влади та службових повноважень, що призвело до масових жертв серед цивільних учасників акцій протесту та заподіяння тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості.

У ході досудового розслідування слідчими Департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури повідомлено про підозру трьом колишнім високопосадовцям МВС України за ознаками злочинів, передбачених ст. 340, ч. 3 ст. 365 (в редакції Закону від 07.04.2011), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 365 КК України (в редакції Закону від 07.04.2011), ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 121 КК України (в редакції Закону від 05.11.2009), ч. 5 ст. 27, п.п. 1,5,12 ч. 2 ст. 115 КК України (в редакції Закону від 05.11.2009).

Повідомлення про підозру здійснено за фактом системної реалізації організованої колишнім Президентом України – В. Януковичем та іншими високопосадовцями країни перешкоджанню мітингів, зборів та демонстрацій громадян, яке виразилось у тому числі в розробці проектів постанов Кабінету Міністрів України, якими надано дозвіл на незаконне використання спецзасобів (гранат) виробництва РФ для подальшої їх видачі працівникам правоохоронних органів, для застосування відносно учасників акцій протесту в м. Києві в лютому місяці 2014 року, а також координації (сприяння) дій працівників правоохоронних органів під час силових акцій відносно мітингуючих 18-19 лютого 2014 року в м.Києві, із застосування насильства та зброї.

Крім того, одному з підозрюваних повідомлено про підозру за фактом незаконного надання неправомірної вигоди (передача додаткових нелегальних коштів) працівникам правоохоронних органів з метою схилення їх до вчинення злочинів відносно учасників акцій протестів в м. Києві в 2013-2014 роках.

Станом на теперішній час двоє підозрюваних займають керівні посади в Національній поліції України.

Слідчими Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури спільно з працівниками НАБУ було проведено обшуки, де за місцем проживання одного з підозрюваних було виявлено та вилучено значну кількість цінностей (медалі), ноутбуки, чорнові записи, бойові припаси та інше майно.

На даний час вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *