Прокуратурою Запорізької області ліквідовано «конвертаційний центр» міжрегіонального характеру (ФОТО)

Прокуратурою Запорізької області під час процесуального керівництва у кримінальних провадженнях виявлено та ліквідовано «конвертаційний центр» у м. Дніпро, через який деякі підприємства Запорізької області мінімізували сплату податків та переводили безготівкові кошти в готівку.

У рамках розслідування двох кримінальних проваджень за ч. 2 ст. 205 (фіктивне підприємництво), ч. 1 ст. 205-1(підроблення документів, які подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи та фізичних осіб – підприємців), ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів) КК України ліквідовано злочинне угруповання, діяльність якого спрямована на надання послуг підприємствам реального сектору економіки щодо мінімізації податків шляхом переводу безготівкових коштів в готівку, безпідставного формування ПДВ та подальшої легалізації грошових коштів.

Схема роботи угруповання поширювалась на Запорізьку, Київську, Дніпропетровську, Харківську та Миколаївську області.

Загальна сума проконвертованих грошових коштів у період 2016 – 2017 років складає понад 500 млн грн.

Учасники «конвертаційного центру» з метою прикриття своєї незаконної діяльності щодо вчинення фіктивних фінансово-господарських операцій, переведення безготівкових коштів в готівку для підприємств реального сектору економіки, зареєстрували понад 100 фіктивних суб’єктів господарювання.

Так, безготівкові грошові кошти підприємств реального сектору економіки надходили на рахунки транзитно – конвертаційних підприємств у вигляді оплати за товарно-матеріальні цінності (роботи, послуги), після чого безготівкові грошові кошти надходили на карткові рахунки підконтрольних фізичних осіб та фізичних осіб підприємців, та у подальшому здійснювали зняття готівкових грошових коштів в касах банківських установ та передавали замовникам за грошову винагороду.

Прокуратурою області спільно з оперативними управліннями фіскальної служби Запорізької та Дніпропетровської областей, слідчим управлінням фіскальної служби в області проведено 34 санкціоновані обшуки, у ході яких вилучено речові докази, а саме 3,5 млн грн готівки, печатки підконтрольних підприємств, тіньову документацію, засоби зв’язку, банківські картки та носії інформації.

Також накладено арешти на грошові кошти на банківських рахунках 117 підконтрольних угрупованню підприємств на суму понад 1,5 млн грн.

Досудове розслідування триває.

За матеріалами прес-служби прокуратури Запорізької області

 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *