В Угорщині відбувся перший українсько-угорський різдвяний фестиваль

11 лютого (в неділю), в Будапешті, відбувся перший українсько-угорський різдвяний фестиваль «Прощання з колядою».

Святкова програма дня розпочалася з Божественної Літургії в церкві св.Михаїла по вулиці Ваці 47, де українська громада збирається на регулярні богослужіння.  Літургію супроводжував церковний хор церкви Дрогобицьких священномучеників Северіяна, Якима та Віталія. Очолив недільну молитву отець Паньків Іван, декан дрогобицький, який прибув на свято з колективами із Дрогобича. В своїй проповіді отець Іван нагадав, що завершується різдвяний період , після якого переходимо плавно до Великого Посту. А також наголосив, що українська громада в Угорщині має бути єдиною.

Концертна різдвяна  програма продовжилася  в угорській греко-католицькій церкві св..Флоріана, що знаходиться на площі Тараса  Шевченка.

Різдвяний фестиваль офіційно відкрили та започаткували: отець Дамян Габорій, священник для українців в Угорщині, отець Акош Кочіш, парох угорської греко-католицької парафії св..Флоріана, п. Хортяні Ярослава, речник українців в угорському парламенті, п.Кравченко Юрій, голова Державного самоврядування українців в Угорщині.

Цього дня, перед українцями та угорцями виступили: церковний хор угорської греко-католицької парафії св.Флоріана; церковний  молодіжний хор української греко-католицької парафії св.Варвари у Відні; український хор «Берегиня» Товариства української культури в Угорщині; народний музичний  гурт «Галич» Дрогобицького районного дому.

На завершення різдвяного свята, о.Дамян Габорій, підкреслив, «Що вперше, дві громади: українців та угорців, організували таке величне та незабутнє релігійне свято, яке мусить мати продовження».  А також, священник подякував співорганізаторам та спонсорам, які допомогли організувати різдвяний фестиваль: отцю Івану Панькову, який прибув на фестиваль з двома колективами із Дрогобича; пану Михайлові Кравцю, голові правління благодійного фонду імені Івана Франка;  Українській греко-католицькій парафіяльній спільноті Покрови Богородиці в Будапешті; Угорській греко-католицькій церкві св.Флоріана в Будапешті; Державному самоврядуванні українців в Угорщині; Товариству української культури в Угорщині, Столичному самоврядуванні українців та українському самоврядуванні в Кобані.

За матеріалами прес-служби УГКЦ в Угорщині

 

 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *