Блаженніший Святослав відвідає Прикарпаття з нагоди 125-річчя з дня народження блаженного священномученика Симеона Лукача

  • Автор допису:

Цього року, 7 липня, минає 125 років з дня народження єпископа Української Греко-Католицької Церкви блаженного священномученика Симеона Лукача. З цієї нагоди 29 квітня до с. Старуня, що на Богородчанщині, завітає Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.

У рамках підготовки до приїзду Глави УГКЦ у вівторок, 24 квітня, у конференц-залі Івано-Франківського архиєпархіального управління відбулася прес-конференція. З представниками засобів масової інформації прийшли поспілкуватися Архиєпископ і Митрополит Івано-Франківський Володимир (Війтишин), синкел у справах духовенства та священичих родин митр. прот. Олег Каськів, а також парох храму Святих апостолів Петра і Павла с. Старуня о. Ярослав Середюк.

«Блаженний Симеон Лукач є дуже близький по духу нам, прикарпатцям, адже він народився, зростав, навчався та служив на нашій землі», – розповів Митрополит Володимир.

Владика також зазначив, що такі люди, як блаженний Симеон Лукач, владики Павло Василик та Софрон Дмитерко працювали саме для того, щоб і у радянських часах вірні могли христити дітей, могли сповідатися та жити Святими Таїнствами.

А о. Олег Каськів розповів про те, що підготовка до відзначення цього ювілею розпочалася ще на Хресній дорозі вулицями Івано-Франківська, по закінченні якої в архикатедральному соборі Воскресіння Христового були виставленні до загального почитання мощі бл. Симеона Лукача. У своєму слові синкел у справах духовенства та священичих родин повідомив, що спеціально до цього ювілею в рідному селі блаженного був зведений музей.

«Цей Музей блаженного священномученика Симеона Лукача та підпільної УГКЦ дуже подібний до рідної хати, в якій зростав слуга Божий Симеон. Серед різноманітних експонатів там є також речі релігійного вжитку як блаженного Симеона, так й інших священнослужителів, які виконували свою місію в часи радянського режиму», – зазначив о. Олег.

Детальніше про саму програму візиту Патріарха та інші організаційні моменти журналістам розповів о. Ярослав Середюк. За його словами, у с. Старуня й досі присутня жива пам’ять цього блаженного подвижника віри.

«Блаженний Симеон був унікальною людиною. Він викликав в ближніх справжнє захоплення своєю простотою та ревністю виконання свого служіння», – ділиться о. Ярослав. Він також зауважив, що постання музею стало вимогою часу. «Усе до цього йшло. Тому сьогодні хочу подякувати усім нашим парафіянам, однодумцям та жертводавцям, завдяки яким цей музей відтворив помешкання де жила родина Лукачів», – вів далі священнослужитель.

У суботу, 28 квітня, в Івано-Франківську о 15:00 презентують фільм «Симеон Лукач». У селі Старуня в храмі Святих апостолів Петра і Павла проведуть нічні чування, які очолить Єпарх Чернівецький Йосафат (Мощич). Початок о 18:00.

«Ми мали можливість запросити знімальну групу з Києва. Журналісти деякий час з нами пожили, поспілкувалися з тими людьми, які знали Симеона Лукача», — зауважив отець Ярослав Середюк.

Отож вже в цю неділю на Прикарпаття завітає Глава УГКЦ. У рамках візиту Предстоятель УГКЦ очолить Архиєрейську Божественну Літургію, а опісля відкриє музей «Блаженного священномученика Симеона Лукача та підпільної УГКЦ».

Усіх щиро запрошуємо на ці унікальні дні відзначення ювілею нашого славного мученика із Карпат!

Прес-служба Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ

Джерело