Мета «Північного потоку-2» завдати удар по Україні та країнам ЄС і НАТО – Президент
«Хтось намагався представити, що нібито «Північний потік-2» не є темою сьогоднішнього Саміту. Велика кількість країн стоїть на позиції шкідливості для європейської та глобальної безпеки будівництва «Північного потоку-2». Сьогодні, чітко на порядку денному НАТО стоїть питання енергетичної безпеки. Сьогодні є абсолютно чітка позиція, що «Північний потік-2» загрожує енергетичній безпеці Європи», – сказав Президент Петро Порошенко під час прес-конференції в Брюсселі.

Глава Української держави повідомив, що в ході Саміту НАТО відбулись ефективні консультації і питання проекту «Північний потік-2» зайняло вагому частину обговорення під час його двосторонніх зустрічей з главами країн-членів Північноатлантичного альянсу.

Президент також повідомив, що була вироблена спільна позиція щодо наступного етапу інтеграції України в європейські сектори, а саме – енергетичний союз, який включає й енергетичну безпеку.

«Це не лише «Північний потік-2». Це й спільна юрисдикція, де існують відповідні правила і норми. Найбільш ефективним було б, коли Україна, як частина Європи, купувала російський газ на українсько-російському кордоні»,- сказав Петро Порошенко. Та додав, що це б забезпечило енергетичну безпеку та припинило будь-які інсинуації.

«Це не є ніякий економічний проект, проект є абсолютно політичний. Мета проекту – завдати удар по Україні та по багатьом іншим членам Європейського Союзу та членам НАТО», – наголосив Президент.

При цьому він підкреслив, що реалізація цього проекту створює великі ризики для європейської економіки: «Навіщо витрачати десятки мільярдів доларів, щоб зробити європейську економіку менш ефективною, менш конкурентоздатною, а енергетичну політику Європейського Союзу більш залежною від Росії?».

«Чим далі, тим більше приходить розуміння у більшості країн ЄС реальної мети «Північного потоку-2», – підсумував Президент.

ф

Візит Президента України до Бельгії для участі у Саміті НАТО

11 липня 2018 року – 21:24
ф

Візит Президента України до Бельгії для участі у Саміті НАТО

11 липня 2018 року – 21:24


Президент Петро Порошенко взяв участь у спільному фотографуванні Глав держав та урядів країн-членів НАТО та партнерів, 11 липня 2018 року

© Фото Михайла ПалінчакаДжерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *