Донецька область долучилася до проекту Марини Порошенко з розвитку інклюзивної освіти

21 вересня в рамках робочого візиту в Донецьку область Марина Порошенко та голова Донецької обласної державної адміністрації, керівник Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Олександр Куць підписали Меморандум про долучення області до національного проекту Фонд Порошенка «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації», який реалізується у співпраці з Міністерством освіти і науки України.

Донеччина стала вже 21 регіоном держави, де впроваджується інклюзивне освітнє середовище в рамках цього проекту. Дружина Президента наголосила, що в області постійно зростає кількість дітей з особливими освітніми потребами, які переходять від соціальної ізоляції до навчання в загальноосвітній школі, де в них з’являються друзі. Так, у 2015 році таких учнів було лише 38, а сьогодні їх уже 187. У цілому, кількість дітей з особливими освітніми потребами в регіоні  складає 11,5 тисяч осіб.

Із метою створення доступних та якісних умов для навчання дітей  Донецької області Марина Порошенко передала Олександру Куцю проекти Медіатеки, Ресурсної кімнати та Інклюзивно-ресурсних центрів, які розроблені у співпраці Фонду Порошенка та Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ.

Зараз на Донеччині активно проходить реформа застарілих ПМПК у сучасні ІРЦ. На сьогодні 5 установ уже розпочали свою роботу – в місті Дружківка, у Покровському, Костянтинівському та Великоновосілківському районі, в Іллінівській ОТГ. До кінця 2018 року в області буде облаштовано ще 18 таких ІРЦ.

У ході візиту Марина Порошенко відкрила у м. Слов’янськ ще один інклюзивно-ресурсний центр, ознайомилася  з його роботою та поспілкувалася з педагогами, дітьми і батьками.

Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *