Глава УГКЦ подякував меру Вільнюса за підтримку УГКЦ та української громади

  • Автор допису:

У контексті завершення візиту Святішого Отця Франциска до Литви 24 вересня Блаженніший Святослав зустрівся з мером м. Вільнюса п. Ремігіюсом Шимашиюсом.

Главу УГКЦ супроводжували пані Генуте Кіркєне, доктор історичних наук, професор Вільнюського університету, та о. Вінкентій Пелих, ЧСВВ, ігумен монастиря Святого Йосафата.

Сторони обговорили напрямки розвитку давньої василианської обителі та храму Пресвятої Трійці як важливого душпастирського та паломницького центру УГКЦ, що становить теж невід‘ємну частину історії та литовської тотожності м. Вільнюса. 

Пані Генуте наголосила на тому, що цей храм збудував князь Костянтин Острозький як вдячність Богові за перемогу над московським військом, що має сьогодні особливе значення як для Литви, так і для України.

Мер Вільнюса виявив особливу увагу до виховання дітей українських емігрантів, створення української школи чи хоча б окремих українських класів у литовських школах та запропонував програму розвитку освіти зі збереженням української національної та духовної культури.

На завершення Блаженніший Святослав подякував п. Ремігіюсу за зустріч і підтримку нашої Церкви та української громади. Сторони обмінялися пам’ятними подарунками.

Департамент інформації УГКЦ

Джерело