В Угорщині при парафії УГКЦ створено першу українську скаутську організацію

22 вересня при українській греко-католицькій парафії Покрови Богородиці в Будапешті відбулася перша скаутська зустріч, в якій узяли участь 25 українських дітей.

Католицька скаутська організація була створена з благословення владики Йосифа (Міляна), голови Пасторально–міграційного відділу УГКЦ.

Цій події передувала в травні цього року презентація скаутського руху для української громади в Угорщині, а в червні презентація скаутського табору.

Скаутський осередок в Будапешті належить до Української асоціації Католицького скаутства Європи ( https://fse.com.ua/), який входить у Федерацію скаутів Європи, що втішається підтримкою Європейського Союзу і має дорадчий голос у Раді Європи, є першим українським осередком цієї організації серед української діаспори.

Першу скаутську зустріч, з дозволу українського керівництва організації:  крайової гілки хлопців – Ігоря Дубиняка, та крайової гілки дівчат – Галини Білан, провели скаути Тарас Гардигура (Золочів) та Марія Оверко (Львів).

Скаут Тарас під час зустрічі розповів: «Основна мета нашої організації — надання кожній молодій людині засобів для особистого розвитку через п’ять цілей: здоров’я і фізичний розвиток, конкретність, формування характеру, дух служіння, відкриття Бога».

Відповідальними за розвиток скаутства в Угорщині є о. Дам’ян Габорій, Сірко Оксана та Втерковська Марія. Розвиток скаутського руху відбувається за підтримки Столичного самоврядування українців, Товариства української культури в Угорщині, Товариства угорсько-українського партнерства.

За матеріалами прес-служби УГКЦ в Угорщині
з посиланням на Фейсбук: Українські скаути в Угорщині

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *