З нагоди свого професійного свята освітяни України з’їхалися до Зарваниці на прощу

29 вересня у Марійському духовному центрі Зарваниця відбулася VIII професійна проща освітян з нагоди Дня працівника освіти. Привітав паломників та очолив Архиєрейську Божественну Літургію Єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський Теодор (Мартинюк).

Звертаючись до освітян, зібраних у соборі Зарваницької Матері Божої, Архиєрей сказав: «Своєю працею ви боретеся за найцінніший скарб українського народу – діток та молодь. Це ви, освітяни, будуєте основи нашого майбутнього. Тож сьогодні я хотів би звернутися до всіх педагогів, щоб цей дорогоцінний час, який ви вділили на прощу до Зарваниці і так чисельно приїхали з багатьох областей, провели у молитві і тут, у святому місці зачерпнули так багато любові, щоб вона, ота любов, її часточка була роздана тоді, коли ви входите у класи, чи в аудиторії до учнів, чи студентів. Бо в новій українській школі, крім знань, отримання великого масиву інформації, потрібне ще щось набагато більше, що мало би укріпити ці знання. Це – любов. А ще – надія. Щоб ми нею жили, світилися. І нехай дух Зарваниці, додає у цьому вам усім сили і Божої благодаті».

Відтак працівники освіти пройшли Хресною дорогою, молилися біля Гробу Господнього (в «Українському Єрусалимі»), поклонилися чудотворній іконі Матері Божої, а насамкінець взяли участь у духовній конференції на тему виховання. Власне, владика Теодор представив доповідь на тему «Виховання особистості на цінностях», а заступник голови комісії з питань освіти і виховання УГКЦ о. Петро Майба поділився з присутніми своїми думками щодо формування цілісності дитини згідно моделі католицької освіти.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами http://zarvanytsya.org

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *