Дуже часто читач дивує…

Сьогодні ми погово…

Пішов з життя багаторічний…

З сумом повідомляєм…

Населення: світ і Україна

Майже 4 000 народів…

Шаровари - це одяг…

Підставою для нашо…

ДО УВАГИ!

Зважаючи на каранти…

«
»

Справа заволодіння коштами «Ощадбанку»: 10 підозрюваним обрано запобіжний захід


25 жовтня 2018 року Солом’янський районний суд м.Києва обрав 10 особам, підозрюваним у заволодінні 20 млн дол США АТ «Ощадбанк», запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави в розмірі від 500 тис грн до 7 млн грн. Сумарний обсяг застави, призначеної судом, становить  23,31 млн грн. 
 
Суд не пристав на пропозиції народної депутатки Тетяни Чорновол взяти на поруки заступницю голови правління «Ощадбанку» та її колеги по парламентській фракції Олени Масоріної, яка зголосилася взяти на поруки колишнього начальника управління проектного фінансування «Ощадбанку», — обом підозрюваним обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави у розмірі 7 млн грн і 1,5 млн грн відповідно. 
 
Нагадаємо, що 23 листопада детективи НАБУ та прокурори САП затримали 10 осіб за підозрою у вчиненні злочинів, передбачених  ч.5 ст.191, ч.2 ст.364, ч.1 ст.366, ч.3 ст.209 Кримінального кодексу України. Серед них — два чинні та один колишній посадовці АТ «Ощадбанк» (100% акцій належать державі). Решта підозрюваних — колишні бенефіціари групи компаній «Креатив», низка екс-службових та посадових осіб підприємств, що входять до складу цього холдингу, та оцінювач.
 
За даними слідства, у період 2013 –2015 років посадові особи приватних підприємств, що входили до ПРАТ «Креатив», у змові з посадовими особами АТ «Ощадбанк» підробили документи з метою отримання в держбанку кредиту на суму 20 млн дол. США буцімто на купівлю насіння соняшника. Після отримання коштів тодішні власники «Креативу» вивели їх за кордон на рахунки компаній, зареєстрованих у Белізі та Швейцарії. А згодом цими ж грошима сплатили купівлю корпоративних прав компаній, що володіли цінною нерухомістю.
Розслідування наведених фактів детективи НАБУ розпочали у травні 2016 року. 
 
Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Матеріали для ЗМІ

Необхідна інформація та лінки для поширення на Ваших ресурсах Контактний email: 

press.nabu@gmail.com

Інша інформація: 

https://nabu.gov.ua/kontakty-dlya-zmi

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *