У Ватикані відбулася презентація книги Блаженнішого Святослава «Скажи мені правду. Діалоги про сенс життя»

25 жовтня у Ватикані, храмі Святого Лоренцо Конгрегації культу святих, відбулась презентація книги Блаженнішого Святослава «Скажи мені правду. Діалоги про сенс життя». Книга-діалог Глави УГКЦ з професором Папського латеранського університету вийшла у світ італійською мовою у видавництві «Кантагаллі». Передмову до книги написав кардинал Крістоф Шенборн, Архиєпископ Відня.Зображення 1 / 12

Назад

Вперед

Використовуйте клавіші для перегляду

«Я прочитав цю книгу за час тривання Папського Синоду. Вона стала для мене подихом свіжого гірського повітря, якого бракує у Римі. Все те, що Блаженніший Святослав розповідає у своїй книжці, є його особистим досвідом і досвідом його Церкви… Ми потребуємо цього досвіду мучеництва і мудрості Української Греко-Католицької Церкви. Мене особливо вразила вірність цієї Церкви, виплекана у свободі чи краще сказати, що її свобода є плодом її вірності», – наголосив у своїй рецензії о. Мауро-Джузеппе Лепорі, генеральний абат Чістерченського ордену, автор багатьох книг на тему правди у постмодерну добу.

«Я скажу вам правду: читаючи цю книгу, переймаючись свідченням УГКЦ, я ще глибше почав усвідомлювати мою власну еклезіологічну ідентичність… Я зрозумів, що Церква потребує дві легені для того, щоб дихати повноцінно. Єдність з Римом, яку УГКЦ вірно зберегла, щоб не втратити власної ідентичності, має тепер допомогти Західній Церкві не втратити своєї ідентичності», – сказав доповідач.

Презентував видання також о. Маттео Дзоппі, професор Державного університету в Генуї. У своїй рецензії він звернув увагу на методологію написання книги: «Спосіб пошуку істини між представником західної та східної філософсько-богословських традицій шляхом діалогу робить цю книгу цікавою не лише для віруючих людей, але й для тих, хто не вважає себе віруючою людиною. Книга не дає заздалегідь готових відповідей на усі запитання, але запрошує читача до пошуку».

На його думку, «унікальність методології книги, яка розпочинається з розділу про Правду як віру, а відтак переходить до двох наступних чеснот, які розділяють книгу на інших два розділи: Правда як надія і Правда як любов, завершуються розділом Правда в історії». «Саме останній розділ є практичним доказом, що правда-істина не є чимось абстрактним. Істина об’являється нам в історії, саме історія є екзаменом на істинність», – зазначив о. Маттео.

Доповідач зауважив, що в діалозі двох співрозмовників «відчувається, як проф. Асолан намагається дати визначення певним поняттям, в певній мірі підбити підсумки, і з іншого боку Блаженніший Святослав, який кожного разу неначе розширює горизонти тієї чи іншої теми, запрошує до глибшого пошуку. На мою думку, сам поділ на розділи є доволі технічним, адже послідовність тексту розмови нагадує певну спіраль, яка вказує на цілісність головних тем розмови: віри, надії, любові та їх втілення у конкретних історичних обставинах життя».

Блаженніший Святослав розповів, що книга народилася в «пасхальному контексті, коли о. Пауло Асолан приїхав до мене до Києва і ми спілкувалися майже тиждень часу». «В цей час, роздумуючи над Євангелієм від Івана про Христове воскресіння, яке згідно нашої традиції читається у цей період, я роздумував про те, що ми також бачили воскресле тіло Господа. Адже ми бачили нашу Церкву знищеною, розп’ятою, але ми також стали свідками її славного воскресіння», – сказав Предстоятель УГКЦ. І саме це, на думку Глави УГКЦ, є «місією нашої  Церкви: свідчити те, що ми бачили своїми очима і торкались нашими руками».

Блаженніший Святослав розповів, що у розмові із Святішим Отцем Франциском він запитав його: «Чому Господь дозволив нашій Церкві воскреснути з мертвих», на що папа відповів: «Мабуть тому, що ваша Церква отримала від Бога особливу місію».

Блаженніший Святослав завершив своє слово думкою, що вселенська Церква у її повноті східної та західної традицій покликана у сучасному світі «ділитися своїм духовним багатством, а християни мають стати автентичними свідками воскреслого Господа». І саме це є «основою цієї книги, що народилася внаслідок діалогу між двома людьми віри з надією увійти в діалог з її читачами, щоб разом зрозуміти сенс нашого життя».

На завершення презентації проф. Пауло Асолан наголосив, що «перша презентація книги у приміщенні однієї з найдревніших церков Рима неподалік від гробу св. апостола Петра у Ватикані, в оточенні приміщень Конгрегації культу святих, є надзвичайно промовистою та символічною. Церква, яка засвідчила свою вірність наступнику апостола Петра кров’ю своїх мучеників, сьогодні промовляє до католицького світу через книгу Блаженнішого Святослава, її теперішнього Главу і Отця».

У презентації видання взяли участь представники держсекретаріату Апостольської Столиці, представники різних дипломатичних відомств, акредитованих при Ватикані, викладачі та студенти папських університетів в Римі. Книга з’явиться в італійських книгарнях вже 8 листопада, планується переклад видання на англійську, іспанську та українські мови.

 

Секретаріат Глави УГКЦ в Римі

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *