Кернесюґенд

м. Харків, вул. Д…

В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

РЕАЛІЇ, ЯКИХ НЕ ХОЧЕМО…

Творився часопис пі…

Хто вони, кобзарі ХХІ…

Запрошуємо ознайоми…

Дуже часто читач дивує…

Сьогодні ми погово…

Пішов з життя багаторічний…

З сумом повідомляєм…

Населення: світ і Україна

Майже 4 000 народів…

Шаровари - це одяг…

Підставою для нашо…

«
»

З великим подивом іноді слухаю людей без вищої освіти та розуміння процесів …

З великим подивом іноді слухаю людей без вищої освіти та розуміння процесів управління державою. Виходять вони, зітхають і сумно повідомляють, що нинішня влада змушена підвищувати ціну на газ, бо треба повертати борги “попередників”… Складається враження, ніби такі люди до другого Майдана сиділи в “криївці” в карпатських лісах у підпіллі. Ніби ніхто завзято не працював міністром економіки в уряді Януковича. І ніби ніхто не був “попередником” сам собі, оскільки останні років двадцять взагалі з влади не вилазив… Ну, то нічого. Мабуть, забув…

Але головне ось в чому. Будьте уважні! Усі небилиці про те, що ціну на газ необхідно підвищувати, щоб віддати борги мого уряду – це НЕПРАВДА! Ці борги давно повернуті. Це знає кожен економіст.

Трохи поясню. Під час світової фінансово-економічної кризи ми залучали запозичення із зовнішніх джерел, в основному від МВФ як потужного міжнародного кредитора. Це було необхідно для підтримки нашого платіжного балансу і видатків із бюджету на підтримку економіки. Ці гроші позичалися менше, ніж під 3% річних. За умовами програми МВФ Стенд-бай, погашення цих кредитів мало відбутися за три роки, що і було зроблено. Тобто всі зовнішні борги часів мого уряду були погашені до останньої копійки у 2012 році. Інший метод зовнішніх запозичень – євробонди – мій уряд не використовував через великий відсоток. А чинний уряд, до речі, безкінечно виходить на цей ринок і позичає короткі і дорогі гроші – під 9,5%.

Тобто сьогодні уряд бере кредити МВФ і підвищує ціну на газ для того, щоб повертати свої ж борги! Борги, зроблені урядами Порошенка вже після Революції Гідності.

Я хочу застерегти всіх непосвячених від подібних маніпуляцій з боку влади і не передруковувати фейки.

Ця влада може брати тільки кредити. Брати на себе відповідальність вони не навчилися і вже не навчаться.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *