Після оприлюднення проекту угоди, який нам пропонували підписати в АП з …

Після оприлюднення проекту угоди, який нам пропонували підписати в АП з метою зняття сміттєвої блокади зі Львова, отримав багато питань. Зокрема щодо деталей самого процесу.

Отож, як відбувалась ця корупційна пропозиція.

Перша розмова, де прозвучала необхідність досягнути «порозуміння», відбулась в середині червня 2016 року приміщенні АП на Банковій в кабінеті Президента. Були присутні Петро Порошенко, тодішній голова Адміністрації Борис Ложкін, його заступник Віталій Ковальчук (теперішній керівник штабу Петра Порошенка) і я.

Петро Олексійович озвучив ідею вийти на компроміс і знизити градус протистояння між Львовом і його командою, з метою припинення сміттєвої блокади міста. Головною причиною проблеми мої співрозмовники відверто називали вихід «Самопомочі» з коаліції і критику влади. З розмови було цілком очевидно, що Президент в курсі організованого процесу блокади і володіє всіма повноваженнями, аби його зупинити.

(Для нагадування в чому саме полягала блокада:
— Адміністративний тиск (прокуратура, поліція, державні адміністрації) на будь-який резервний полігон (в т. ч. приватні), з яким ми укладали тимчасові угоди;
— Фізичне блокування виїзду спецтранспорту з міста за допомогою поліції;
— Пряма заборона органам влади (рішення рад за ініціативою фракцій БПП) на будь-яке сприяння Львову для вирішення кризової ситуації.

Ми визначили людей для подальшого діалогу. З мого боку я назвав Олега Березюка, Президент визначив такою людиною заступника голови Адміністрації Віталія Ковальчука.

Зустріч між Ковальчуком і Березюком відбулась 21 червня в Одесі (в дні проведення Українського муніципального форуму) в ресторані готелю «Kadorr». Сам форум відбувався в готелі «Гагарін». «Kadorr» як місце зустрічі запропонував сам Ковальчук, який очевидно там проживав. Там і був переданий проект угоди, який ми власне оприлюднили. Пан Ковальчук озвучив, що така пропозиція узгоджена з Президентом.

Згодом Олег Березюк зустрівся з Президентом в АП один-на-один і пояснив, що такий спосіб зняття блокади є неприйнятним і не до обговорення.

Розпочалась активна фаза блокування вивезення ТПВ зі Львова, яка тривала більше року.

Нагадаю ще раз – і я, і Олег Березюк готові підтверджувати свої слова під присягою в суді у випадку порушення кримінальної справи.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *