Церковне енергоефективне будівництво як одна з форм свідчення християнської віри

  • Автор допису:

13 березня в конференційному залі Івано-Франківської архиєпархії відбувся семінар на тему «Пасивне та енергозберігаюче будівництво в Церкві», який мав за мету унаочнити можливості комфортного для людини та дружнього до природного довкілля будівництва церковних об’єктів.

Пан Юрій Онишкевич, директор інженерно-проектної групи E-DIM (Львів), презентував концепцію сучасного будівництва пасивних будинків та споруд з високим рівнем енергозбереження, а також представив архітектурні та інженерні рішення на прикладі проекту мультифункціонального парафіяльного будинку, а також енергоефективного монастиря.

Владика Йосафат Мощич, Єпарх Чернівецький УГКЦ, підкреслив важливість цього питання на порядку денному церковної діяльності. Мультифункціональні енергоефективні парафіяльні будинки дозволять одночасно забезпечити не лише комфортне проживання душпастиря з родиною, але й душпастирську працю й інтенсифікацію спільнотного життя всієї парафіяльної родини, спричинюючи при цьому мінімальний вплив на навколишнє природне середовище.

Д-р Володимир Шеремета, керівник Бюро УГКЦ з питань екології, констатував, що для Церкви енергоефективне будівництво є однією з форм свідчення християнської віри, яка спонукає до бережливого ставлення щодо всієї створеної Богом природи, а також висловив сподівання, що перші енергоефективні парафіяльні будинки, які мають незабаром постати в Чернівецькій єпархії УГКЦ, стануть гідним прикладом для наслідування не лише в церковному середовищі, але й усьому українському суспільстві.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології

Джерело