Фейк: Весняний призов в Україні знову виявиться провальним

  • Автор допису:

Весняний призов до лав Збройних сил України цього року стане «таким самим провальним», як і в усі попередні роки, – повідомляє російський агітпроп. 28 березня видання Украина.ру. Голос і Рамблер запевнили, що престиж служби в українській армії за останні роки «значно впав», а збільшення кількості призовників свідчить про те, що в ЗСУ спостерігається «гостра нестача» особового складу.

«Молодь не палає бажанням служити в збройних силах тому, що та соціальна політика, яку проводить держава, випливає з її антисоціальної суті … Тому нинішній весняний призов буде зі значною часткою ймовірності таким самим провальним, як і попередній, осінній в 2018 році», – цитує агітпроп керівника аналітичного центру «Третій сектор» Андрія Золотарьова.

Скріншот сайту Украина. ру

Скріншот сайту Рамблер

Скріншот сайту Глос.юа

Таким чином російські медіа відреагували на розпорядження Кабінету Міністрів України від 27 березня. Згідно з документом, у квітні-червні планують призвати в армію 18 752 українців, з них до ЗСУ – дев’ять тисяч осіб, в Національну гвардію – 5152, у Держприкордонслужбу – чотири тисячі, до Державної спеціальної служби транспорту – 600 чоловік. Призов триватиме три місяці – щодо цієї теми також було багато маніпуляцій з боку ЗМІ Росії. Раніше у Генштабі вже пояснили, що таке рішення викликане необхідністю уникнути черг і розвантажити військкомати через велику кількість охочих служити в ЗСУ.

Увага роз’яснення!Щодо Указу Президента України від 10 вересня 2018 року № 274, яким вносяться зміни до Указу…

Posted by Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine on Tuesday, September 11, 2018

 

За підсумками осіннього призову 2018 року, план був виконаний на 98% – ці цифри йдуть врозріз із даними агітпропу щодо нібито провальної кампанії. До того ж, окрім планових показників, добровільно, а не в рамках призову, за підсумками минулого року більше 30 тисяч юнаків і дівчат вирішили служити в Збройних Силах України на контрактній основі, – повідомив український Міністр оборони Степан Полторак.

«У 2018 році в армію прийшло і підписало контракт більше 30 000 військовослужбовців, з них – 2000 офіцерів … У Збройних силах України служать і працюють 57 000 жінок, з них 26 000 – військовослужбовців-жінок, 3500 – офіцерів», – зазначив Міністр оборони.

 

У 2018 році чисельність особового складу Збройних Сил України вже досягла 255 тисяч осіб, серед них майже половина – добровольці-контрактники, – повідомив Степан Полторак. Міністр оборони також підкреслив, що на відміну від 2014 року, на цей момент у зоні бойових дій служать виключно військові на контрактній основі, в зону ООС не відправляють призовників, про що так любить писати агітпроп.

Сайт Міноборони України

За останні п’ять років чисельність української армії зросла мало не вдвічі. Згідно з проектом Закону про чисельність ЗСУ на 2014 рік, автором якого був утікач до Росії екс-президент Віктор Янукович, колишнє керівництво України мало намір кардинально скоротити чисельність української армії. Згідно з документом, пропонувалася чисельність Збройних Сил на рівні 157 456 осіб, з яких більша частина – 119 тисяч чоловік – були б військовослужбовцями.

Джерело