Ікона Христа Розп’ятого прибула до архикатедри Тернополя

  • Автор допису:

1 квітня копія чудотворної ікони Розп’яття Спасителя із Зарваниці повернулася в Україну. Після того як Святіший Отець Франциск у Ватикані, у базиліці Святого Петра, поблагословив ікону і тим самим відновив її почитання, вона прибула до архикатедрального собору УГКЦ Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці м. Тернополя.

Громада тернополян на чолі ректором Марійського духовного центру Зарваниці о. Володимиром Фірманом, деканом Тернопільським о. Романом Ваврухом, настоятелем архикатедри о. Орестом Павліським зустріли ікону в соборі, де й відбулася спільна молитва. Зустріти Зарваницьку святиню прибули голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна та міський голова Тернополя Сергій Надал.

Слід зазначити, що Глава Католицької Церкви благословив також корону тернового вінка, яка встановлена на іконі і є свідченням її чудотворної сили. Ікона перебуватиме в архикатедральному соборі до 6 квітня, а вже 7 квітня, у день Благовіщення Пресвятої Богородиці, вона повернеться до собору Зарваницької Божої Матері с. Зарваниця, де буде виставлена для постійної молитви всім вірним.

Як повідомлялося раніше, за ініціативи Архиєпископа і Митрополита Тернопільсько-Зборівського УГКЦ Василя Семенюка та за жертовної підтримки благодійного фонду Ігоря Гуди «Твори Добро» ікону розп’ятого Спасителя із Зарваниці відновлено у вигляді детальної копії.

Історія ікони Розп’ятого Спаса дуже цікава. Її знайшов 1728 року мешканець Зарваниці Стефан Долган у полі. Дорогою з Дарахова до Зарваниці чоловік помітив «чорну шухляду», в якій зберігалося зображення сцени розп’яття Ісуса Христа, написане на шовку. Стефан забрав святиню додому. Через якийсь час завдяки святині стали траплятися дива. Чутки швидко ширилися селом. Іконою зацікавився тодішній губернатор Зарваниці, який дуже хотів мати її у своїй колекції, але ікону передали до церкви.

У 1742 році ікона була коронована та визнана чудотворною київським митрополитом та львівським архиєпископом Атанасієм Шептицьким. Майже 200 років вона зберігалася в церкві Пресвятої Трійці в Зарваниці і була дуже шанованою. Та під час Другої світової війни ікона зникла. Імовірно, її таємно перевезли до Львова.

www.tze.org.ua

Джерело