Волонтери встановили, що військові 108-го десантно-штурмового полку РФ брали участь у окупації Криму і “гумконвоях” на Донбас

Волонтери міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm встановили, що в операції захоплення Криму брали участь військовослужбовці 108-го десантно-штурмового полку (в/ч 42091, м. Новоросійськ). Цей полк входить до складу 7-ї десантно-штурмової дивізії. У переліку підрозділів ЗС РФ, причетних до захоплення Криму, оголошеному військовою прокуратурою України,  108-й десантно-штурмовий полк на даний час відсутній. Тому представляємо для зацікавлених читачів зібрані нами матеріали для вивчення та подальшого використання. Крім того, зібрані докази, що військовик цього полку, який перейшов на подальшу службу в МНС Росії, залучався до незаконного проникнення в Луганську область через неконтрольовані ділянки російсько-українського кордону під час так званих “гумконвоїв”. 

Історія 108-го ДШП – це історія воєнних злочинів

У 1948 році полк брав участь в боях проти Лісових братів – партизанів, що боролися проти радянської окупації. У 1956 році – участь в операції “Вихор” – придушення революції в Угорщині. У 1968 – придушення Празької весни. Далі Афганістан, війна в 2008 році проти Грузії і 2014 р. – війна проти України.

Фотодокази участі 108-го ДШП в захоплення Криму опублікував російський військовик, який проходив строкову службу в цьому полку.  Кузьменко Денис Валерійович (рос. – Кузьменко Денис Валерьевич), 08.12.1994 р. н., м. Краснодар, РФ.

У мережі знайдено фотографію (архів), на якій Д. Кузьменко стоїть біля дорожнього вказівника з адресою найближчого медичного закладу – вул. 12 апреля, 1. За цією адресою розташована Керченська міська лікарня № 2. Також на фото бачимо стенд з переліком історико-культурних пам’ятників Криму:

У своєму альбомі соцмережі “ВКонтакті” російський десантник опублікував фото медалі за окупацію Криму та нагородного посвідчення до неї:

 • Сторінка соцмережі, скріншоти, фотографії Д. Кузьменка

  Сторінка на ім’я “Дионис Мальцев” https://vk.com/id121040292 (http://archive.is/VR5lS)

 

Ще один окупант зі складу 108-го ДШП – Довженко Микола Олександрович (рос. – Довженко Николай Александрович), 05.03.1995 р. н., народився в м. Каменськ-Шахтинський Ростовської області, живе в м. Ростов-на-Дону. Навчався в Ростовському-на-Дону автодорожному коледжі.

Під час служби в 108-му ДШП брав участь в операції захоплення Криму. Нагороджений медаллю.

В альбомах соцмереж є фото, зроблені в Криму:

В коментарях під наступною фотографією, зробленою в Сімферополі, Микола каже, що російські десантники “катаються по мітингах”:

Після демобілізації М. Довженко служить в МНС. Брав участь у так званих “гуманітарних конвоях”, які вдираються в Україну через неконтрольовані ділянки російсько-українського кордону і постачають на Донбас російських солдат, зброю та техніку під прикриттям гуманітарних вантажів. Зберігає у фотоальбомі фото, зроблене на фоні дорожнього знака Луганськ.

Скріншот:

Оригінальне фото:

Міг брати участь в бойових діях на Донбасі. Впевнені, що слідчі Міжнародного кримінального суду це з’ясують.

 • Сторінка соцмережі, скріншоти, фотографії М. Довженка

  https://ok.ru/profile/483141489935 (http://archive.is/OQpSh)
  http://archive.is/6wUOU
  http://archive.is/gENRu

  https://vk.com/id132533074 (http://archive.is/EIwPH)
  http://archive.is/BVtuf
  http://archive.is/XPmIO

   

Медалі за окупацію Криму військовикам 108-го ДШП підписував командир полку гвардії полковник М. Байкулов.

На скріншоті з відео М. Байкулов зліва:

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *