У Музеї народної архітектури та побуту імені Климентія Шептицького розбудовують сучасну інфраструктуру

У Музеї народної архітектури та побуту імені Климентія Шептицького у Львові активно розвивають інфраструктуру. Наразі ведуться роботи із будівництва інформаційно-освітнього центру та готується проектно-кошторисна документація на створення нового адміністративного корпусу.

«За різними підрахунками за рік Музей народної архітектури і побуту відвідує сто вісімдесят тисяч осіб. Великою його цінністю є те, що тут знаходиться Свято-Іванівська Лавра. Під час тривалих обговорень було визначено, що необхідно продовжувати розвивати інфраструктуру Музею, щоб він був ще більше комфортним для відвідувачів. Тут є велична історія, але треба мати фізично інфраструктуру, щоб її показати.

Зараз тривають роботи по трьох великих блоках. В першу чергу, йде будівництво інформаційно-освітнього центру ім. К. Шептицького, який заплановано відкрити до кінця цього року. Символічно, що відкриття буде присвячене конференції Климентія Шептицького, що дасть цьому центру правильний керунок. Друга річ – це необхідна парковка. Сюди приїжджає багато туристів, гостей, і важливо мати достатньо місця для паркування. Третій проект – це новий адміністративний корпус. Цьогоріч по цьому об’єкту ми маємо експертизу, будемо оголошувати тендер», – розповів заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко,.

Інформаційно-освітній центр покликаний створити місце для творчої і наукової діяльності. Там будуть конференц-зали, лекторії, спеціально облаштована виставкова площа, і через цей центр людина зможе потрапити в Музей.

Адміністративний корпус займатиме площу тисяча триста п’ятдесят метрів квадратних. У ньому передбачається розташування робочих кабінетів для персоналу музею (наукових працівників та адміністрації), архітектурні та художні майстерні, зали нарад, технічні та допоміжні приміщення.

«Це унікальне місце, бо тут поєднується культурне і сакральне, тому я дуже вдячний, що робоча група доклала чимало зусиль, щоб Музей у подальшому розвивався у такому руслі. Нам дуже потрібна хороша інфраструктура, бо Музей є науковою інституцією, і тут повинні працювати науковці, щоб це місце стало таким, де ми можемо передати наступним поколінням зміст нашої історії», – додав синкел у справах монашества Львівської Архиєпархії УГКЦ о. Юстин Бойко.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами http://velychlviv.com

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *