В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

РЕАЛІЇ, ЯКИХ НЕ ХОЧЕМО…

Творився часопис пі…

Хто вони, кобзарі ХХІ…

Запрошуємо ознайоми…

Онлайн перегляд концерту на…

Щорічний Фестиваль …

Дуже часто читач дивує…

Сьогодні ми погово…

Пішов з життя багаторічний…

З сумом повідомляєм…

«
»

Владика Йосафат Говера: «Ми ставимо питання не про кількісне розширення, а про якість душпастирства»

Луцький екзархат – найменший серед усіх і територіально, і чисельно. Але ми ставимо питання не про кількісне розширення, а про якість душпастирства. Про це заявив екзарх Луцький владика Йосафат Говера.

Він відзначив, що екзархат охоплює дві області – Волинську і Рівненську, в яких проживають близько двох мільйонів українців.

«Історія УГКЦ на Волині дуже важлива. Волинь, можна сказати, це колиска унії. Велика роль в історії появи унії, унійної ідеї – князя Острозького, який заохочував наших єпископів їхати у Москву і переконувати російського царя приймати унію», – зазначив владика Йосафат. І зауважив, що саме на території Луцького екзархату зберігається найстаріша ікона в Україні – Холмська ікона Божої Матері.

Розповідаючи про динаміку кількості вірних, єпископ зауважив, що на сьогодні щонеділі до храмів приходить близько чотирьох тисяч вірних, це активні члени парафіяльних спільнот. У 2010 році таких було дві з половиною тисячі осіб. І якщо на початку служили 10 священників, то сьогодні вже 36. Загалом в екзархаті діє 27 парафій.

Існують парафіяльні центри, влаштовуємо навчання для катехитів, організовуємо дитячі табори. «Протягом року ми проводимо близько вісьмох таборів і залучаємо щороку понад 400 дітей», – зазначив владика Йосафат.

Він зауважив, що сьогодні екзархат працює над тим, щоб усі райцентри двох областей мали свій душпастирський осередок.

«Ми ставимо питання не про кількісне розширення. Більшу увагу звертаємо на якість служіння. Один семінарист кілька років приїздив до екзархату, роздивлявся, а потім сказав мені: «Владико, я до вас не прийду. Бо як я відкрию царські ворота, а там п'ятеро людей – я того не переживу, мені потрібно маси». Місійна праця священника полягає в тому, щоб привести людей до Церкви, до Бога. Якщо маєш масу – ти за всіх відповідаєш. Чи на сталих парафіях у Галичині, чи в новій на місійних теренах – відповідальність священника однакова: він відповідає за всі ввірені йому душі», – наголосив владика Йосафат.

Він закликав майбутніх душпастирів не боятися йти на нові території, підкреслюючи, що люди всюди однакові. «Якщо Господь нас кличе до священства, то Він очікує від нас  нашої праці, – заради одного, п’ятьох чи ста. Головне працювати, а Господь дасть зріст своїй спільноті і своїй Церкві», – резюмував екзарх Луцький.

pmv.ugcc.org.ua

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *