«Ми часом дуже любимо ідеалізувати певних політиків і політичні сили, а потім розчаровуватися», — Глава УГКЦ

Є одна драматична для нашого суспільства риса: ми часом дуже любимо ідеалізувати певних політиків і політичні сили, а потім розчаровуватися.

На цьому наголосив Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, в інтерв’ю для видання «Факты».

«Мене часто запитують: “Що робити, щоб не розчаровуватися?” Я відповідаю: “Не зачаровуйтеся”. Немає легких відповідей на складні питання нашого буття. Не вірте тому, хто вам скаже, що можна швидко завершити війну. Такого не буде. Не вірте, що хтось витягне якусь чарівну картку з рукава і скаже: “Ми зупинимо агресора”. Це неправда», — наголосив Блаженніший Святослав.

Він переконаний, що не можна зупинити агресора, умиротворяти його, йдучи на поступки. «На жаль, це не до кінця розуміють гравці світової політики. Не можна домовитися з агресором. Його можна тільки зупинити. Зі злочинцем не розмовляють, а хапають його за руку, щоб не дати скоїти злочин. Ми повинні зрозуміти, що доля країни в наших руках. Однак варто набратися терпеливості та усвідомити, що не існує легких вирішень складних питань», — зауважує Предстоятель УГКЦ.

Він пояснив, що серйозною хворобою сучасної політики в Україні та поза її межами — став популізм. Адже він — корозія, з якою тепер стикається сучасна демократія. Тому необхідно бути вкрай уважними, щоб не спокуситися на солодкі обіцянки та привабливі форми, а передусім цікавитися змістом.

«Небезпека полягає в тому, що під гаслами зруйнувати систему, ми ризикуємо… в результаті опинитися людьми другого сорту в чужих країнах. Черчіль говорив: “Хто не хоче годувати свою армію, буде годувати чужу”. Можна перефразувати: “Хто не хоче будувати свою державу, буде змушений будувати чужу. Хто не хоче будувати свою державу, буде жити в чужій”», — підкреслив Предстоятель.

І згодом додав: «Зараз є політичні сили, які нічого не обіцяють. Ми їх не знаємо. Вони наполовину віртуальні. Ми бачимо тільки красиву обгортку, а що під нею — не розуміємо. Нещодавно Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій підготувала листа до наших політиків. Ми хочемо почути відповіді на ключові питання. Очевидно, одне з питань стосується ставлення до української державності».

За словами духовного лідера греко-католиків, тепер є чимало людей, які прагнуть прийти до влади, щоб знищити українську державність. Проте цього в жодному разі не можна допускати!

 

Департамент інформації УГКЦ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *