Дуже часто читач дивує…

Сьогодні ми погово…

Пішов з життя багаторічний…

З сумом повідомляєм…

Населення: світ і Україна

Майже 4 000 народів…

Шаровари - це одяг…

Підставою для нашо…

ДО УВАГИ!

Зважаючи на каранти…

«
»

Журналу УГКЦ «Наш Собор» – 10 років

Одне із завдань Церкви як живої інституції – збереження і проповідь Слова Божого відповідно до викликів часу. Розвиток новітніх ЗМІ та засобів зв’язку посунули друковані видання, проте, як свідчить світовий досвід, паперові книги, журнали й газети не втрачають актуальності.

Друкований журнал УГКЦ «Наш Собор» виходить уже десять років. Головний редактор журналу о. Андрій Боднарук у програмі «Добра розмова» в ефірі «Воскресіння. Живе радіо» розповів про журнал і пошук нових форматів, які були б цікавими і корисними для вірян.

Нещодавно були оприлюднені результати соцопитування щодо читацьких потуг українців, які показують: у 2019 році близько 60% громадян не тримали у руках друкованої книги. Звичайно, є електронні формати, соціальні мережі, різноманітні інтернет-сайти, де також присутній текст. Проте тенденція до читання коротких текстів чи повідомлень, переважання так званого «кліпового» мислення не можуть не тривожити. Слово поступово замінюється картинкою.

«Але Слово сотворив Бог, і ми відповідаємо за нього – за його збереження й донесення до людей, – каже отець Андрій. – Тому й наш журнал розвивається згідно з викликами часу – ми не можемо дозволити собі бути старомодними. Безумовно, паперова версія є, тому що відчуття і запах паперового журналу чи книги не замінить ніщо, але є й інші формати і форми. Так, «Наш Собор» є в он-лайн режимі на сторінці у Фейсбуку. Ми записуємо відеоблоги, проводимо он-лайн зустрічі із читачами. Сучасні медіа повинні бути конвергентними, підтримувати зворотній зв’язок із аудиторією…»

За десять років журнал пережив різні часи, але наразі, із жовтня минулого року, виходить щомісяця накладом у 1 200 примірників. Журнал «Наш Собор»  розповсюджується по всіх парафіях, його можна придбати у парафіяльних крамничках.

На 24 сторінках журналу розглядаються як питання віри, історії Церкви, так і більш практичні моменти, як от поради юриста, катехиза, є дитяча сторінка. Богослов – о. Віталій Храбатин, веде постійну сторінку про Слово Боже –  як усвідомлено і з розумінням читати Біблію. Є рубрика про Католицьку Церкву у світі. Присутні питання катехитичної освіти й просвітництва – їх висвітлює голова комісії у справах освіти та виховання УГКЦ с. Христофора Буштин.

«Ми прагнемо, щоб для журналу дописували не лише священики, а й семінаристи, віряни – особливо, молодь, – каже головний редактор. – Просвіта й соціальне служіння – один із головних напрямків нашої роботи, адже, як ми навчимо і виховаємо молодь, таким буде наше завтра…»

У журналі є багато корисної світської інформації – наприклад, поради щодо фільмів, які варто переглянути всією родиною, рекомендованих книг, навколоцерковних подій, як от організації й проведення літніх таборів для дітей, прощ, різноманітних культурних заходів.

Найближча анонсована подія –  VII Всецерковна проща до Патріаршого собору Воскресіння Христового УГКЦ, яка відбудеться 17-19 серпня у Києві: хід із Гошівською іконої Матері Божої пройде від Аскольдової могили до Собору. Паломництво відбудеться з нагоди сьомої річниці освячення Патріаршого собору.

reradio.com.ua

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *