Національний банк України запрошує на екскурсії до Музею грошей НБУ…

Національний банк України запрошує на екскурсії
до Музею грошей НБУ

Сьогодні, в Міжнародний день музеїв, Музей грошей Національного банку України відкрив свої двері для вільного відвідування. У цей день, 18 травня, більшість музеїв світу з понад 140 країн працюють безкоштовно і радо показують свої експозиційні зали.
Дотримуючись концепції інформаційної відкритості та прозорості, нещодавно Національним банком запроваджено відкритий он-лайн запис на екскурсії до Музею грошей, адже за час його роботи – з 2004 року до 2015 року відвідання музею було обмеженим. Музей грошей заснований 24 березня 2004 року, його фонди, що активно формувалися від початку 80-х років минулого століття, на сьогоднішній день налічують понад 13 тисяч одиниць, серед яких нумізматика і боністика становлять більш ніж 8 тисяч. Також до уваги відвідувачів представлена повна колекція пам’ятних монет України, випущених в обіг Національним банком України.
За словами директора Музею грошей Наталії Гордієнко, Музей грошей Національного банку України – єдина музейна установа держави, яка представляє в себе повну колекцію ювілейних і пам’ятних монет України. “Музей грошей завжди прагнув бути максимально відкритим для відвідувачів. За час свого існування він прийняв понад 16 тисяч школярів, студентів коледжів і вищих навчальних закладів, службовців і дипломатів, військових, пенсіонерів та інвалідів”, – сказала вона та відзначила, що “в багатьох навчальних закладах України з’явилася гарна традиція: кожен новий навчальний рік відвідувати наш музей”.
Наталія Гордієнко повідомила, що раніше Музей грошей могли відвідати тільки організовані групи, але з квітня цього року запроваджена нова форма відвідування музею – реєстрація відвідувачів на сайті Національного банку. Відтепер кожен бажаючий може вибрати для себе зручний день і самостійно записатися на екскурсію для ознайомлення з експозицією Музею грошей, що присвячена грошовому обігу в Україні з давніх часів і до сьогодні. На її матеріалах можна простежити історію гривні від лічильно-вагової одиниці ІХ ст. та грошової у вигляді срібного зливка ХІ – ХІІІ ст. до перших гривень Української Народної Республіки (1917 – 1920 рр.) і сучасних грошей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *