Іноземна преса: яким буде новий уряд Польщі

Іноземна преса: яким буде новий уряд Польщі

  • 10 листопада 2015


AP

Голова “Права та Справедливості” Ярослав Качинський та майбутній прем’єр Беата Шидло

Іноземна преса пише про новий польський уряд та його ставлення до проблеми мігрантів, вимоги Великої Британії щодо реформи ЄС та допінговий скандал в російській атлетиці.

Сильний уряд Польщі

Польща отримала сильний уряд, хоч в його формування і не брала участі майбутній прем’єр-міністр Беата Шидло, каже політолог Александер Смолар в коментарі польській Gazeta Wyborcza.

За його словами, пані Шидло публічно відсторонили від формування уряду, в якому з’явилося кілька сильних, навіть радикальних міністрів, каже експерт.

На його думку, політик буде своєрідним посередником між такими міністрами та Ярославом Качинським, головою право-центристської партії “Право та Справедливість”, яка перемогла на виборах.

Політолог вважає, що головною метою пана Качинського буде “суспільно-культурна революція”, зокрема перебудова системи освіти з акцентом на історичну політику, перебудова засобів масової інформації, з можливим тиском на приватні медіа.

“Буде сильне зближення з костелом та поступова клерикалізація держави”, – передбачає пан Смолар.

“Але Польща – то демократична країна. Буде також поважний опір, – каже експерт, та додає, – Жодній владі не вистачить чотири роки, аби впровадити усі зміни”.

Помилка Німеччини

Майбутній польський міністр закордонних справ Вітольд Ващиковський, якого експерти відносять до радикального крила нового уряду, заявив, що Німеччина допустила ряд помилок в вирішенні проблеми мігрантів, пише видання Rzeczpospolita.

Польща видала українцям вже понад півмільйона дозволів на проживання та роботу Вітольд Ващиковський, майбутній міністр закордонних справ Польщі

За його словами, Німеччина не робила різниці між економічними мігрантами та біженцями, через що до країни в’їхало багато заробітчан з Балканських країн.

“Польща не зобов’язана приймати в себе заробітчан, адже ми самі постачаємо мільйони трудових мігрантів до Європи, а в Польщі півтора мільйони людей сидить без роботи”, – сказав майбутній міністр закордонних справ.

З іншого боку, дипломат запевнив, що Польща готова виконати свої зобов’язання щодо біженців. “Всі, хто втікає від війни та може довести, що були, або можуть бути репресовані, якщо повернуться, мають право просити політичний притулок, а Польща зобов’язана ці подання розглянути”, – каже він.

Майбутній міністр також заявив, що Польща інформуватиме Євросоюз про мігрантів з України. “Польща видала українцям вже понад півмільйона дозволів на проживання та роботу (в країні)”, – каже він, та вважає, що цю квоту мають врахована при розподілі мігрантів з інших континентів.

Вимоги реформ

Reuters

Девід Кемерон обіцяє закликати британців залишитись в ЄС

Британський прем’єр Девід Камерон сформулював вимоги щодо нової угоди між Великою Британією та Євросоюзом, пише видання Independent.

У листі, який пан Кемерон надіслав президенту Європейської Ради Дональду Туску, він окреслив головні зміни, які він очікує від нової угоди.

Передусім, британського лідера цікавить контроль міграції з ЄС та обмеження зловживань вільного переміщення людей всередині союзу, пише видання.

Також британський прем’єр відзначає важливість підвищити економічну конкуренцію в умовах об’єднаного європейського ринку та захистити єдиний ринок для країн, які не входять в єврозону, як то Велика Британія.

Пан Камерон каже, що він рекомендуватиме британцям голосувати на користь того, щоб залишитися в ЄС під час майбутнього референдуму. Але він попереджає, що якщо партнери з ЄС не підтримають його проект реформ угоди, то його думка може змінитися, пише видання.

Спорт на роздоріжжі

AFP

Британське видання Guardian пише, що сучасний спорт опинився на роздоріжжі після шокуючої доповіді про вживання допінгу серед професійних спортсменів в Росії.

За словами видання, доповідь, яка викриває вживання допінгу серед російських атлетів, має бути вироком і для тих, хто мав би відповідати за дотримання правил в світовому спорті, зокрема для Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA), яке і підготувало доповідь.

Адже ще 11 місяців тому німецьке телебачення опублікувало детальне дослідження про нібито зловживання допінгом серед російських атлетів. Але Міжнародна асоціація легкоатлетичних федерацій не відреагувала на закиди належним чином, категорично відкидаючи усі звинувачення, пише видання.

Колишній президент WADA Дік Паунд, який підготував цю доповідь, заявив, що хоч його дослідження і стосувалося тільки Росії, проблема вживання допінгу спортсменами є значно ширшою.

Росія висновки комісії відкинула.

Огляд підготував Дмитро Зоценко, Служба моніторингу ВВС

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *