Учасниця нападів у Каліфорнії присягала на вірність ІД

Учасниця нападів у Каліфорнії присягала на вірність ІД

  • 4 грудня 2015


Reuters

Напад у Сан-Бернардіно забрав життя 14 людей

Ташфін Малік, що разом із чоловіком брала участь у нападі у Сан-Бернардіно у Каліфорнії, присягнула на вірність екстремістському угрупуванню “Ісламська держава”, заявили американські посадовці.

Жінка залишила запис, у якому висловлює підтримку лідеру угруповання, на сторінці у Facebook під чужим ім’ям. Наразі запис недоступний.

В результаті нападу в Сан-Бернардіно загинули 14 людей, ще 21 зазнали поранень.

Сама Ташфін Малік і її чоловік Саєд Різван Фарук загинули в перестрілці з поліцією.

Видання New York Times пише, що нині ніщо не вказує на те, що угрупування ІД безпосередньо причетне до нападу.

“На даний момент ми вважаємо, що вони радикалізувалися самі, і були лише натхненні ІД”, – цитує газета неназваного представника влади.

Поліція досі не може назвати мотивів нападників, але не виключає, що мова може йти про екстремізм.

Офіційні особи США, зокрема і президент Барак Обама, поки що говорять про “змішані мотиви” й уникають напряму називати інцидент терактом. Раніше пан Обама назвав стрілянину в Сан-Бернардіно із недостатньо жорсткими, за його словами, законами про обіг вогнепальної зброї в країні.

Під час обшуку у будинку Малік та Фарука поліція виявила склад зброї, включно із вибухівкою і обладнанням для її виготовлення, різноманітним стрілецьким озброєнням і набоями.

Тривала підготовка

Під час обшуку також з’ясувалося, що нападники заздалегідь знищили жорсткі диски усіх своїх комп’ютерів, а також решту електронної техніки.

Слідчі водночас кажуть, що, за деякими даними, незадовго до нападу Фарук сперечався із одним із колег, що назвав іслам “небезпечною релігією”.

California Department of Motor Vehicles

Саїд Фарук народився і виріс у США

Поліція вважає, що напад на центр допомоги людям із проблемами розвитку, у якому на той момент перебували від 75 до 80 людей, спланували заздалегідь. Очільник місцевої поліції Джаррод Бергуан каже, що пара могла планувати здійснити ще один подібний напад.

“У них безумовно була якась мета. Це ми знаємо. Ми не знаємо, у чому вона полягала. Ми не знаємо, чи збиралися вони із самого початку напасти на цей центр, чи щось змусило їх почати діяти негайно”, – заявив заступник директора бюро ФБР у Лос-Анджелесі Девід Боудіч.

Саїд Фарук народився у США, у місті Чикаго, його батьки прибули до країни із Південної Азії.

Ташфін Малік народилася в Пакистані, але більшість життя провела у Саудівській Аравії, де і познайомилася із майбутнім чоловіком.

Кореспонденти зазначають, що подружжя нічим, окрім щоденних відвідин мечеті, не виділялася на тлі інших сусідів. Знайомі характеризували їх як виключно ввічливих, неконфліктних і добропорядних людей, які ніколи не мали проблем із законом.

За даними поліції, обидва раніше не мали проблем із законом.

У подружжя залишилася шестимісячна донька.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *